Mieszkaniec Tarnobrzega skonstruował własny… czołg! Zobaczcie jak pomyka na strefie

Zdarzyło mi się już kiedyś linkować do lokalnie skonstruowanego czołgu, ale była to makieta Tygrysa, zbudowana z drewna i tektury na potrzeby inscenizacji patriotyczno-historycznej za Zamkiem Tarnowskich. Czołg miał zająć pozycję, wystrzelić, załoga miała się ewakuować, a całość miała na zakończenie efektownie spłonąć. Wszystkie cele udało się zrealizować, a po tarnobrzeskim Tygrysie została garść popiołu.

Nowy tarnobrzeski czołg to jednak coś zupełnie innego

Stefanek tak naprawdę nie jest czołgiem, ale tak się na pierwszy rzut oka kojarzy, co wykorzystał autor w tytułach filmów. Chociaż nie ma pancerza, wieży i uzbrojenia, to jest jednak w pełni funkcjonalnym pojazdem gąsienicowym, skonstruowanym własnym nakładem i wysiłkiem w garażu.

Twórcą tego oryginalnego pojazdu jest Marcin Zaworski. Szacun!

Jak relacjonuje tarnobrzeski mejker, przedsięwzięcie zajęło mu około roku. Prace wykonywał osobiście w wolnych chwilach. Konstrukcja wygląda standardowo, ale p. Marcin zastosował w niej liczne własne rozwiązania. Rama pojazdu powstała z wykorzystaniem obrabiarki cnc i tokarki. Metalowo-gumowe gąsienice to również rozwiązanie własnego pomysłu i własnej produkcji. Pojazd napędzany jest popularnym silnikiem diesla o pojemności 1,9l, pochodzącym z Volkswagena Golfa.

Na Youtube najpopularniejszy film ze skonstruowanym w Tarnobrzegu czołgiem zebrał ponad 28 tysięcy odsłon.
Poniżej seria materiałów ze Stefankiem:

Stefanek jest wystawiony na sprzedaż

Na koniec informacja dla wszystkich zainteresowanych tematem, którzy nie mają takich zdolności jak p.Marcin. Czołg jest wystawiony na sprzedaż w popularnym ogólnopolskim serwisie ogłoszeniowym. Jeśli chcesz poczuć się co najmniej jak porucznik Gruber, to wystarczy 20.000 zł żeby przygarnąć Stefanka do siebie.

Fot. zrzuty ekranowe z Youtube i olx.