Działka na Dekutowskiego z budynkiem poszkolnym jednak na sprzedaż?

Na najbliższej sesji Rady Miasta wróci temat sprzedaży działki na ul. Dekutowskiego z budynkiem poedukacyjnym po SP5 i Gimnazjum nr 3. Przymiarki do sprzedaży tej nieruchomości już były, ostatecznie Prezydent pod wpływem głosów przeciwnych, w tym z TRK, wstrzymał się ze planami.

Według ostatnich informacji na jakie trafiłem, na terenie obiektu zamieszkiwało 11 uchodźców z Ukrainy, nie wiem jak sytuacja wygląda obecnie. Budynek przystosowano po wybuchu wojny na przyjęcie większej ilości uchodźców, ale na szczęście nie musiał być w pełni wykorzystywany. Na ten moment wciąż jest do dyspozycji, bo sytuacja może być dynamiczna.

Wracając do ewentualnej sprzedaży i zagospodarowania tego terenu, w warunkach zabudowy była mowa o budowie dwóch budynków wielorodzinnych o wysokości bodajże 8 pięter, z częścią handlowo-usługową i infrastrukturą techniczną. Zarząd osiedla Wielopole pozytywnie zaopiniował sprzedaż tej nieruchomości.
Patrząc od strony finansów, wydaje się, że ze względu na sytuację na rynku nieruchomości, rok temu mogliśmy uzyskać lepszą stawkę za ten teren. Z drugiej strony na drogi z Polskiego Ładu brakuje nam naprawdę dużego wkładu własnego, są ciężkie czasy, zatem każdy milion ma znaczenie. Będą cztery miliony?

Czas protestów start.
Co zdecydują radni?

You May Also Like