Oświadczenie stowarzyszenia Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim

Na najbliższej sesji RM radni zajmą się tematem zamiany nieruchomości nad Jeziorem Tarnobrzeskim z terenem ARP na którym zaplanowano budowę spalarni odpadów. W tej sprawie stowarzyszenie „Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim” wydało poniższe oświadczenie.

W środę 28 września podczas sesji Rady Miasta Tarnobrzega rozpatrywana będzie uchwała dotycząca wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości gruntowych należących do Gminy Tarnobrzeg zlokalizowanych nad Jeziorem Tarnobrzeskim obok Mariny na nieruchomości gruntowe będące własnością Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w Warszawie usytuowanych po przeciwnej stronie jeziora na obszarze, na którym ma zostać wybudowana przez austriacką firmę FCC  Environment największa na Podkarpaciu spalarnia śmieci. Prezydent Tarnobrzega pomimo protestów mieszkańców, zebranych blisko 3.5 tys. podpisów pod petycją sprzeciwiającą się budowie tej spalarni podejmuje kolejne działania mające na celu doprowadzenia do realizacji tej inwestycji.

Jako Stowarzyszenie „Nie dla spalarni śmieci nad Jeziorem Tarnobrzeskim” apelujemy do mieszkańców Tarnobrzega i okolicznych miejscowości o liczne przyjście na sesję, która rozpocznie się o godz. 11:00 w Tarnobrzeskim Domu Kultury, aby swoją obecnością zamanifestować swój zdecydowany sprzeciw wobec kolejnych działań władz miasta w tej sprawie i przypomnieć radnym, że w swoich decyzjach zobowiązani są kierować się dobrem całej wspólnoty naszego miasta. Musimy być konsekwentni w naszej walce, w której chodzi o to, co mamy najcenniejsze o nasze i naszych dzieci zdrowie oraz o ochronę „cudu ekologicznego”, jakim jest Jezioro Tarnobrzeskie. 

You May Also Like