Tarnobrzeg nagrodzony za profilaktykę grypy i COVID-19

W czwartek, 22 września w Sejmie RP odbyła się debata ekspertów Flu&Covid-19 Forum 2022, podczas której Miasto Tarnobrzeg otrzymało tytuł Flu Fighter w zakresie profilaktyki grypy i COVID-19.

– Statuetkę i tytuł otrzymaliśmy nie za ilość wykonanych szczepień, ale za całokształt działań podjętych na rzecz promocji profilaktyki szczepień. W tym roku oceniano zarówno działania profilaktyczne dotyczące  grypy, ale pamiętajmy, że poprzedni sezon grypowy był szczególnie trudny ze względu na współwystępującą z nim pandemię SARS-CoV, więc oceniano także promocję profilaktyki COVID-19 – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. 

Nagrody wręczał prof. dr hab. n. med. Adam Antczak, Przewodniczący Rady Naukowej Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy.

Forum Flu&Covid-19 to debata niezależnych ekspertów w ramach Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, którzy przedstawiają pozytywne skutki szczepień przeciw grypie i COVID-19. Jest to największe spotkanie w Polsce przedstawicieli instytucji publicznych, samorządowców, ekspertów medycznych, podczas którego przedstawiane są pozytywne skutki szczepień przeciw grypie i COVID-19.

Miasto Tarnobrzeg posiada już tytuł Lidera oraz  Eksperta w profilaktyce grypy.

Info/fot. UM

You May Also Like