Jak zdobyć followersów na Instagramie?

Aktualnie już nie strona internetowa jest najlepszą wizytówką firmy, a jej profile w social mediach. Wiele firm wręcz rezygnuje z własnej witryny na rzecz dynamicznie prowadzonych profili na Facebooku i Instagramie. Na portalach społecznościowych potrafimy spędzać kilka, a nawet kilkanaście godzin dziennie. Podkreśla to zatem fakt, że platformy stanowią świetny sposób na komunikację z konsumentem i są skuteczną metodą, by nawiązać z nimi bliską relację. To ogromna szansa dla przedsiębiorstw. Mogą bowiem pokazać markę z innej strony. Ważne jednak jest to, aby konto firmy było angażujące i dynamiczne. Nie wystarczy bowiem zarejestrować profil na Fb czy IG. O jego efektywności świadczy m.in. liczba obserwujących, zasięgi postów i poziom interakcji z odbiorcami. Jak zdobyć obserwujących na Instagramie i sprawić, by na stałe pozostali z marką?

1. Kim są followersi na Instagramie?

2. Zaplanuj działania i uskuteczniaj strategię swojego profilu

3. Skuteczne metody na zwiększenie liczby followersów na Instagramie

a) Ilość i Jakość

b) #Hashtagi

c) Zakup followersów

Kim są followersi na Instagramie?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z social mediami, w pierwszej kolejności warto wyjaśnić kim są popularni followersi na Instagramie, o których zabiegają firmy, blogerzy czy influencerzy. Followersi to po prostu obserwatorzy – odbiorcy postów. Nie są to jednak wszyscy użytkownicy platformy, a grupa, która zdecydowała się śledzić dany profil. Followersi na IG to zatem obserwatorzy danego konta. To do nich kierowana jest komunikacja i o ich względy i interakcję walczy właściciel profilu. Największą liczbą followersów cieszą się popularne konta gwiazd lub celebrytów. Wielu z nich przeniosło swoje życie prywatne do social mediów, co było i jest największą zachętą dla użytkowników Instagrama. Nie ma bowiem nic bardziej interesującego niż przysłowiowe 'smaczki’ z domu rodzinnego ludzi show-biznesu.

Zaplanuj działania i uskuteczniaj strategię swojego profilu

Nie wystarczy zarejestrować konto na Instagramie czy Facebooku, by cieszyło się popularnością. Prowadzenie go wymaga czasu, a przede wszystkim pomysłu i opracowanej strategii. Plan działania to absolutna podstawa, by profil systematycznie się rozwijał. Początki nigdy nie są łatwe. Dynamizacja profilu jest procesem długofalowym. Dlatego już na samym początku swojej przygody z IG, postaraj się ustalić czego ma dotyczyć konto, o czym będziesz na nim komunikował i co najważniejsze, do kogo kierowane będą posty. W ten sposób stworzysz strategię marketingową konta na platformie, a konsekwencja i spójność contentu, pozwolą Ci z czasem zdobywać followersów.

Skuteczne metody na zwiększenie liczby followersów na Instagramie

Najważniejsza z punktu widzenia prowadzenia konta w social mediach jest systematyczność i spójność komunikacji. Followersi muszą czuć się 'zaopiekowanymi’ na Twoim profilu, dlatego pamiętaj o tym, by podczas uporczywego dążenia do pozyskania nowych obserwatorów, nie zaniedbać dotychczasowych. Konto na Instagramie musi być interesujące, a także widoczne dla użytkowników.

Ilość i Jakość

Prowadząc konto na Instagramie musisz mieć na nie pomysł. Opracowanie strategii będzie pomocne na każdym etapie pracy nad profilem. Pozwoli trzymać się ustalonej tematyki i nie odbiegać od wątków, które interesują followersów. Istotna jest więc jakość publikowanych postów. Należy zadbać o to, by nie były to tylko materiały informacyjne, a angażujące treści, budujące interakcję z odbiorcami. Content powinien być spójny zarówno pod kątem języka przekazu, jak i estetyki dodawanych zdjęć. Materiały muszą być atrakcyjne dla odbiorców. Ważną kwestię stanowi również regularność. Aby utrzymać zainteresowanie followersów, należy o nich stale zabiegać, zwłaszcza jeśli przyzwyczaiło się ich do systematycznie dodawanych postów.

#Hashtagi

Hashtagi wbrew pozorom mogą znacząco wpłynąć na wzrost liczby followersów na Instagramie. Dodawanie ich generuje zasięgi i sprawia, że publikowane materiały, docierają do szerszego grona odbiorców. To absolutne must have szczególnie w przypadku kont, które dopiero zaczynają swoją przygodę z Instagramem. W budowaniu społeczności najlepiej sprawdzają się te najbardziej popularne #hashtagi. Pamiętaj jednak o tym, że nie mogą być przypadkowe. Kieruj się tematyką i przekazem swojej publikacji.

Zakup followersów

Najskuteczniejszą metodą szybkiego przyrostu obserwatorów na Instagramie jest skorzystanie z opcji ’kup followers Instagram’. Działając w ten sposób, w krótkim czasie znacząco wzmocnisz pozycję swojego profilu na platformie. Zakup obserwatorów, podobnie zresztą, jak i usługa ’kup like Instagram’, sprawiają że automatycznie wzrasta wiarygodność danego konta. Wielu użytkowników social mediów, nim dołączy do grona followersów, weryfikuje w pierwszej kolejności ich liczbę na danym profilu. Warto więc zaspokoić ich oczekiwania, a sama usługa może być zrealizowana nawet tego samego dnia po zaksięgowaniu płatności i ogranicza się do kilku kliknięć w celu uruchomienia procedury. Możesz to zrobić na stronie Instalajki.pl, która pozwala szybko wypromować dowolne media społecznościowe.

Kluczem do poszerzania grona followersów na Instagramie jest skrupulatność i konsekwencja. Tak naprawdę to od właściciela i jego pomysłu na rozwój konta, zależą jego losy. By funkcjonowało na najwyższym poziomie, należy pamiętać o oczekiwaniach i potrzebach odbiorców, bowiem to z myślą o nich powstał przecież koncept na danym profil.

Kup instagram likes na Instalajki.pl

Materiał partnera