Mamy wyjaśnienia z UM w temacie amerykańskich hoteli

Otrzymałem dzisiaj oficjalną odpowiedź na pytania w sprawie planowanych hoteli amerykańskiej korporacji, o których wspominała Małgorzata Zych na ostatniej konferencji stowarzyszenia sprzeciwiającego się budowie spalarni odpadów nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Czego się dowiadujemy?

Pamiętam, że miałem w dzieciństwie książeczkę „Bajeczka na twoją modłę” i pamiętam, że musiałem pytać rodziców co to jest modła. Można było na kilka sposobów zmieniać strony tej samej książki i jako wynik powstawała różna treść. Spróbuję może podobnie i tym razem, bo wiele osób oczekuje różnych treści, zatem na podstawie jednego komunikatu napiszę tekst na Twoją modłę, a każdy będzie mógł sobie wybrać wersję. Spokojnie – ograniczę się do dwóch wersji.

1. Władze miasta nie potwierdziły zainteresowania amerykańskiej korporacji budową hoteli nad Jeziorem Tarnobrzeskim

W odpowiedzi na nasze pytania, rzecznik prasowy miasta Tarnobrzeg Wojciech Lis nie potwierdził informacji o zainteresowaniu amerykańskiej korporacji budową hoteli nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Wspomniał o częstych spotkaniach prezydenta w sprawie potencjalnych inwestycji nad Jeziorem Tarnobrzeskim, z których część dotyczy branży hotelarskiej. Jak zaznacza, ostatnie spotkanie w tej sprawie miało wyłącznie charakter roboczy i informacyjny, bez konkretnych zobowiązań.

Nie udało się również potwierdzić związku ewentualnej inwestycji z budową instalacji termicznego przetwarzania odpadów, ani stawiania warunków w tej sprawie. Prezydent nie przypomina sobie, żeby taki temat w ogóle poruszano w trakcie rozmowy.

2. Władze miasta potwierdzają zainteresowanie hotelarzy inwestycją nad Jeziorem Tarnobrzeskim

W odpowiedzi na nasze pytanie dotyczące planowanej inwestycji amerykańskiej korporacji hotelarskiej, rzecznik prasowy miasta Tarnobrzeg Wojciech Lis potwierdził, że prezydent Dariusz Bożek uczestniczył niedawno w spotkaniu na temat planowanej inwestycji z tej branży nad Jeziorem Tarnobrzeskim.

Jeśli chodzi o wspomniane na konferencji warunki iwybór między budową planowanych hoteli, a budową w sąsiedztwie Jeziora spalarni śmieci, prezydent zasłania się niepamięcią.

3. Oryginalna wypowiedź

Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek odbywa dosyć często spotkania dotyczące możliwości prowadzenia działalności nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Dotyczy to również branży hotelarskiej. Jakiś czas temu odbyło się spotkanie poświęcone potencjalnej inwestycji tego typu. Było to jednak spotkanie robocze i informacyjne.

Jednocześnie prezydent nie przypomina sobie, aby rozmowy z potencjalnym inwestorem zeszły na temat instalacji termicznego przetwarzania odpadów.

You May Also Like