Przewodnik po włosach wysokoporowatych

Włosy wysokoporowate są najtrudniejszymi w pielęgnacji, co potwierdza wielu fryzjerów. Rozdwajają się, łamią, szybko się puszą, są nieprzyjemne, szorstkie oraz matowe w dotyku. To najczęściej włosy, które poddawane były zabiegom niszczącym ich strukturę. Częste farbowanie włosów, rozjaśnianie icg czy nadużywanie prostownicy lub lokówki, powoduje powstawanie ubytków włosa. Ciężko jest w przypadku posiadania tego typu włosów, uzyskać efekt wygładzenia. Podpowiemy Ci co możesz zrobić by zaradzić temu problemowi.

Co to są włosy wysokoporowate?

To włosy wypełnione maleńkimi dziurkami na powierzchni łodygi włosa. Dlatego pielęgnacja włosów wysokoporowatych jest trudna bo uniemożliwia to wchłanianie się bogatych składników z produktów do pielęgnacji. Prowadzi to do ich przesuszenia, puszenia się i braku połysku.Wysoki stopień rozchylenia łusek sprawia, że włosy wysokoporowate bardzo mocno są podatne na wilgotność powietrza, dlatego często zaczynają się puszyć. Dobry szampon do włosów wysokoporowatych może temu zaradzić. Zastosowany razem z odżywką może spowodować, że zapomnisz o problemie. Niektóre z popularnych i polecanych to na przykład Garnier Odżywczy szampon do bardzo suchych włosów Banana Hair Food.

Różne rodzaje włosów wysokoporowatych

Istnieją 3 stopnie porowatości włosów:

  • niskoporowate, z łuskami domkniętymi, które przylegają do kory- to zdrowy, gładki i błyszczący włos, bez tendencji do puszenia się
  • średnioporowate, w którym łuski są lekko odchylone- to włosy w dobrej kondycji ale nieco osłabione, przeważnie są mało wymagające i podatne na układanie
  • wysokoporowate, z mocno rozchylonymi łuskami- to zniszczone włosy, trudno je rozczesać, są pozbawione blasku, po umyciu szybko schną

Z biegiem lat porowatość włosów bardzo często się zmienia. Mało kto oprócz osób posiadających kręcone włosy z natury rodzi się od razu z włosami o wysokiej porowatości. W większości przypadków jest to efekt niewłaściwej pielęgnacji  oraz złego postępowania z nimi.

Na zmianę porowatości włosów może wpłynąć chodzenie spać z niewysuszonymi, mokrymi włosami i  przebywanie w zimnych albo mocno ogrzewanych pomieszczeniach. Porowatość włosów może się zmienić gdy niewłaściwie się odżywiasz. Niedobory witamin i minerałów wynikające z niewłaściwej diety, a nawet zażywanie niektórych leków także ma na to wpływ. 

Wnioski

Jeżeli poszukujesz sposobu na pielęgnację włosów wysokoporowatych, który zapewni Ci maksymalne pobudzenie, nie szukaj dalej niż tu. Podzieliliśmy się z Tobą poradami, jak radzić sobie z tak trudnym i wymagającym rodzajem włosów. Oznacza to, że stosując się do naszych wskazówek sprawisz, że Twoje pasma będą zdrowsze i piękniejsze. Dzięki produktom do pielęgnacji włosów wysokoporowatych, możesz teraz cieszyć się pięknymi kosmykami!

Materiał partnera