Moskwa w Tarnobrzegu

Kolektyw What’s That Noise oraz Wozownia zapraszają na koncert legendy polskiego punkrocka – zespołu Moskwa. Zespół utworzony w 1983 r przez wokalistę i gitarzystę Pawła Gumole to legenda polskiej sceny punkrockowej który z przerwami już blisko 40 lat funkcjonuje na polskiej scenie muzycznej.

Grupa zadebiutowała na festiwalu w Jarocinie w 1984 roku w składzie Paweł Guma Gumola – vocal gitara , Piotr Rogoziński -bas , Tomasz Groń – perkusja i dostała się do ósemki laureatów tego festiwalu , co przełożyło się na sukces ogólnopolski , zaraz po festiwalu zespół nagrał pierwsze studyjne utwory które osiągnęły popularność radiowa ówczesnych stacji muzyki niezależnej.

W 1985 zespół występuje jako gwiazda festiwalu Jarocinie i bierze udział w filmie” Fala ” w reżyserii Piotra Łazarkiewicza , pokazujący Jarocin, muzykę, zespoły, życie festiwalu , i zespół Moskwa , a już w następnym roku ekipa telewizji BBC kręci film o polskiej muzyce rockowej pt. My Blood Your Blood – reż. Andrzej Kostenko w którym light motivem staje się wokalista zespołu Moskwa i jego osobista historia życia przeplatająca się w filmie .
My Blood Your Blood był wyświetlany w 50 krajach świata , natomiast Fala doczekała się premiery w kinach na terenie Polski .
Moskwa jeszcze brała udział w filmach – Opowieści Harleya – reż. Wiesław Helak rok prod 1988 ,oraz Więcej Bluesa – reż Krzysztof Magowski prod. Records.

Pierwsza płyta zespołu ukazuje się w 1989 roku pod nazwą Moskwa i znika z półek sklepowych w ciągu tygodnia. Następna płyta pt. Życie niezwykle – ukazuje się w 1990 , później zespół wyjeżdża na koncerty do Niemiec i wydaje materiały Koncertowe. W 2019 roku ukazuje się płyta XXI Wiek wydana przez Zima Records.

W historii zespołu pojawiały się takie osoby jak choćby Maleo, Stopa czy Gogo Szulc.

Obecnie Moskwa występuje w składzie:
Paweł Gumola -voc,gitara
Kamil Rogiński – bas,
Radek Jarzyna -perkusja

https://www.facebook.com/MoskwaPunk

Support:
Szumy i Trzaski – punkrock Zdzieszowice
Pasożyt – punkrock Tarnobrzeg

29.10.2022 (sobota), godz. 20:00
Wozownia
, ul. Sandomierska 27a, Tarnobrzeg

Bilety w cenie 30zł do kupienia bezpośrednio przed koncertem na bramce.

You May Also Like