8 medali z Białegostoku przywożą tenisiści stołowi IKS Jezioro Tarnobrzeg

Kolejny świetny występ tenisistów stołowych IKS JEZIORO Tarnobrzeg w nowym sezonie w 2. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym w Białymstoku pod opieką trenera Pawła Matysiaka. Z zawodów tych przywozimy osiem medali, 2 medale złote, 2 srebrne i 4 brązowe.

Złoty medal w tych zawodach wywalczyła w klasie 3-5 wózki kobiet Emilka Kotarska, która w drodze do finału we wszystkich wygranych meczach straciła tylko jednego seta. W meczu finałowym 3:0 (10,12,6) pokonała Mariannę Szychowską IKS AWF Warszawa, z którą wygrała również w fazie grupowej 3:1 (9,7,-8,9).

Drugi złoty medal w tym turnieju wywalczył Paweł Mazuryk w klasie 8 mężczyzn.
Do meczu finałowego wygrywa wszystkie mecze po 3:0 a w meczu finałowym pokonuje 3:1 (-10,12,7,9) Piotra Goniowskiego STS Gmina Strzelce Opolskie.

W klasie 1-2 mężczyzn wózki Piotr Sokalski zdobywa srebrny medal, pokonuje w półfinale 3:0 (3,6,5) kolegę klubowego Mateusza Walskiego (brązowy medal w tym turnieju). Natomiast w meczu finałowym przegrywa 0:3 (-4,-2,-8) z Rafałem Czuperem Start Białystok.
Mateusz Walski w fazie grupowej wygrywa mecz 3:2 (-9,6,-4,5,8) z Piotrem Magdą ze Startu Skierniewice to zwycięstwo otwiera mu wejście do strefy medalowej.

Drugi srebrny medal w klasie 9 mężczyzn to zdobycz Dawida Sowy, który wygrywa gry w grupie a w półfinale ogrywa 3:0 (3,7,4) Patryka Gatnera Start Zielona Góra
a w meczu finałowym przegrywa 0:3 (-9,-3,-13) z Marcinem Zielińskim Bogoria Grodzisk Mazowiecki

Brązowy medal w klasie 3 mężczyzn wózki wywalczył Janusz Chamot, w fazie grupowej min. pokonał 3:0 (5,7,9) Mariusza Czerwińskiego Start Radom i liczyliśmy na finał i walkę o zwycięstwo w tej klasie. Jednak przegrywa po zaciętej walce mecz półfinałowy 2:3 (-9,-9,6,6,-14) z Markiem Szafrańcem Silesia Katowice i szkoda niewykorzystanej szansy.

W klasie 4 mężczyzn wózki Mateusz Rogowski w fazie grupowej pokonuje 3:0 Mariusza Kaniaka KSN Start Warszawa, urywa seta Krzyśkowi Żyłce Start Gorzów Wielkopolski i wychodzi do dalszych gier z drugiego miejsca. W półfinale przegrywa 3:0 (2,3,8) z Rafałem Lisem Szansa Start Gdańsk i zdobywa brązowy medal

Kolejny brązowy medal wywalczył Krzysztof Wałdoch w klasie 11 mężczyzn, który z gier grupowych wyszedł z 1 miejsca pokonując min. 3:2 (2,-13,7,-12,9) Damian Firę Start Gorzów Wielkopolski.
W ćwierćfinale po zaciętym meczu ogrywa 3:2 (4,-7,5,-10,4) Piotra Dobrzyńskiego z Gorzowa a w meczu o finał ulega 0:3 (-3,-5,-5) Maciejowi Makajew Start Gorzów Wielkopolski.
Brawo, gratulacje dla wszystkich

Klasyfikacja medalowa w 2 GPPON (najlepsze ekipy)
1. Start Gorzów Wlkp. – 3 złote, 1 srebrny, 2 brązowe
2. IKS JEZIORO Tarnobrzeg – 2 złote, 2 srebrne, 4 brązowe
3. IKS AWF Warszawa – 2 złote, 2 srebrne, 2 brązowe

Dziękujemy:
Urząd Miasta Tarnobrzeg # Województwo Podkarpackie # Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg Sp. z o.o.
# Fenix Metals Sp. z o. o. z Tarnobrzega # Superior Industries Production Poland Sp. z o. o. ze Stalowej Woli # Zespół Szkół nr 1 w Tarnobrzegu

Kolejne zawody to 6-12 listopada Mistrzostwa Świata Niepełnosprawnych w Hiszpanii, Granada (ESP) oraz 2-5 grudnia 3. Grand Prix Polski Osób Niepełnosprawnych, Kraków

You May Also Like