Święto Niepodległości

W najbliższy piątek odbędą się uroczystości Narodowego Święta Niepodległości, które w Tarnobrzegu rozpocznie uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny odprawiona w kościele u Ojców Dominikanów o godzinie 9.30. Bezpośrednio po nabożeństwie uczestnicy uroczystości przemaszerują przed pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego (rondo Juliusza Tarnowskiego), gdzie zaplanowano krótką część oficjalną, w tym okolicznościowe wystąpienie prezydenta miasta, złożenie kwiatów pod pomnikiem i  oddanie honorów przez poczty sztandarowe. 

Narodowemu świętowaniu w Tarnobrzegu już  tradycyjnie towarzyszył będzie bieg historyczny Dzieci dla Niepodległej alejkami Parku Dzikowskiego (ul. Sandomierska 27, start godz. 11.30 spod Zamku Tarnowskich), a także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych (godz. 17.00, Zamek Tarnowskich).

W tym roku do świętowania zaprasza także Centrum Natura 2000 – o godz. 12.15 zabierze wszystkich chętnych na spacer przyrodniczo-edukacyjny po Parku Dzikowskim, a o godzinie 13.00 zaprasza do zwiedzania swej siedziby (ul. Sandomierska 27). Od godziny 14.00 w pięknej scenerii Zamku Tarnowskich rozgości się Strefa Wolontariuszy, a tam na wszystkich czekać będzie grill, kiermasze, zabawy i konkursy.

Info: UM

You May Also Like