Jaką polisę wybrać dla naszego samochodu?

Ubezpieczenie samochodu to obowiązek każdego właściciela auta, które jest zarejestrowane w naszym kraju. Jednak poza standardowym OC, na rynku istnieje bardzo wiele polis dobrowolnych, które mogą dodatkowo zwiększyć ochronę ubezpieczeniową naszego pojazdu. Czy warto je kupić? Przyjrzyjmy się im.

Brak ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (OC) w naszym kraju grozi surowymi konsekwencjami. Z jednej strony, grozi nam mandat wystawiony przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG), który każdego dnia weryfikuje bazę danych pojazdów zarejestrowanych w naszym kraju, poszukując tych pojazdów, które nie są aktualnie ubezpieczone. Jeżeli taka przerwa wyniesie ponad 2 tygodnie, wówczas grozi nam kara finansowa w wysokości ponad 6 tysięcy złotych – tłumaczą eksperci firmy Beesafe.

Ale to nie wszystko. Jeżeli byliśmy sprawcami wypadku, a nasze auto w momencie zdarzenia nie miało aktualnej polisy OC, wówczas również musimy liczyć się z konsekwencjami finansowymi. W takiej sytuacji odszkodowanie ofiarom wypadku wypłaca UFG, które następnie zwróci się do nas o zwrot poniesionych kosztów. A te nie są niskie. W naszym kraju nie brakuje spraw, w których odszkodowanie przekroczyło nawet 1 mln złotych!

Co poza OC?

Drugim najpopularniejszym po OC ubezpieczeniem, jest autocasco, znane także jako AC. To polisa dobrowolna, która w przeciwieństwie do OC, nie chroni innych przed nami, lecz obejmuje swoim zakresem ubezpieczeniowym wyłącznie nasz pojazd. Jeżeli zdarzy nam się uszkodzić nasze auto np. w wyniku otarcia o element infrastruktury drogowej, wówczas możemy pokryć koszty naprawy właśnie z AC.

Poza tym, autocasco jest świetnym rozwiązaniem w przypadku kradzieży. Jeżeli nasze auto nie zostanie odnalezione, wówczas możemy liczyć na odszkodowanie właśnie z tytułu tej polisy. Kupując AC warto kierować się nie tyle ceną, co zakresem ochrony i sumą ubezpieczenia. Oferty różnych towarzystw ubezpieczeniowych potrafią się od siebie znacząco różnić. Więcej o tym przeczytasz na stronie https://beesafe.pl/ubezpieczenie-ac/

Inne dodatki do polisy OC

Szukając kompleksowej ochrony naszego pojazdu, warto przyjrzeć się bliżej ubezpieczeniu akumulatora, opon oraz szyby czołowej. Każda z tych polis dostępna jest osobno, jednak mają bardzo wiele cech wspólnych. W przypadku każdej z nich, ochrona polega na wsparciu technicznym lub finansowym, jeżeli konkretna część naszego pojazdu ulegnie uszkodzeniu. Dzięki stosunkowo niskiej cenie, są one atrakcyjnym dodatkiem do polisy OC.

Nie można także zapominać o ubezpieczeniu assistance, czyli wsparciu na czas podróży. Jeżeli nasze auto ulegnie awarii, wówczas możemy liczyć na pomoc drogową wraz z odholowaniem do najbliższego warsztatu, a w niektórych przypadkach także na auto zastępcze. Dzięki temu możemy bezpiecznie dokończyć naszą podróż.

Gdzie szukać dobrej polisy? Najszybszym sposobem na jej zakup jest kalkulator OC od Beesafe, dostępny na stronie https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/. Wystarczy odpowiedź na zaledwie 2 pytania, aby poznać wiążącą ofertę na ubezpieczenie OC, AC oraz inne. Przekonaj się sam jakie to proste!

Materiał partnera

You May Also Like