Wśród 10 członkiń Tarnobrzeskiej Rady Kobiet mamy dwa nieuznające się prezydia?

Zeszłej nocy napisałem tekst o zmianach wokół Tarnobrzeskiej Rady Kobiet, skupiając się na nagłych i niespodziewanych działaniach prezydenta. Teraz mam już kilka komentarzy zainteresowanych. Wygląda na to, że mamy obecnie wśród dziesięciu Pań dwa nieuznające się zarządy. Stąd pewnie wynikają kroki prezydenta ze zmianą zasad naboru, ilości członkiń oraz dodatkowego naboru członkiń w połowie kadencji.

Zacznę od linku do mojego wczorajszego tekstu, czyli opisania nagłych zmian wprowadzanych przez prezydenta w zasadach naboru, w ilości członkiń oraz informacji o dodatkowym naborze.

Przeczytaliście? To trochę się wyjaśniło, ale to są objawy i reakcja, a nie przyczyny.
Teraz przejdę do stanowiska wyrażonego na profilu TRK, które pojawiło się godzinę temu.

Osoby prowadzące profil informują, że Prezydium powołane na początku kadencji, czyli pp. Katarzyna Paluch, Justyna Uchańska i Elżbieta Piejko nadal pełni swoje funkcje. Informują jednocześnie, że nie miały miejsca żadne skuteczne czynności prawne, które miałyby zmienić ten stan. Panie apelują przy okazji, żeby zignorować wszystkie wprowadzające w błąd informacje w tym zakresie, jeśli zatem chcecie możecie zignorować to co pojawi się poniżej.

Oświadczenie wydawało się mocno niepełne, tzn. Panie z dotychczasowego (i może wciąż działającego) prezydium nie potwierdziły, że wnioskowały do prezydenta o dodatkowy nabór, nie wspomniały też o nagłej zmianie ilości członkiń, o dodaniu prawa do dodatkowego naboru, ani o jego ogłoszeniu. Zapytałem w komentarzu i niedługo później pojawiła się na profilu TRK częściowa odpowiedź na moje pytania.

Skoro było już o działaniach prezydenta Dariusza Bożka, o informacjach z TRK, to czas na inną wersję wydarzeń, czyli taką, jaką otrzymałem dzisiaj od jednej z członkiń, która zasiada w TRK od samego jej początku. Komentarz Pani Małgorzaty Zych poniżej:


„Potwierdzam informację o powołaniu nowego prezydium TRK.
Nowe prezydium zostało wybrane na posiedzeniu w dniu 8 listopada 2022. Wniosek został odpowiednio umotywowany m.in. nieprzestrzeganiem statutu przez poprzednie prezydium, brakiem współpracy oraz podważaniem autorytetu rady. Pełna dokumentacja tj protokoły, zostały złożone w biurze prawnym UM.
Z mojej wiedzy wynika że Prezydent nie występował do TRK o nowy nabór bo nie spotykałyśmy się od tamtego czasu.”


Jak pisałem we wcześniejszym tekście, według informacji użytkownika „Serio” z forum, to właśnie m.in. p. Małgorzata Zych, oprócz p. Grażyny Potańskiej, wchodzi w skład nowego prezydium.

Trochę to wszystko wygląda nie po kolei. Ocenę pozostawiam czytelnikom, pewnie wkrótce sprawą zajmą się inne media i dowiemy się więcej.

Uwaga
Tarnobrzeska Rada Kobiet to organ doradczy prezydenta. Jeśli prezydent sobie zażyczy, może wielokrotnie zmieniać zasady naboru i ilość członkiń, nawet co tydzień, może również ogłaszać co miesiąc kolejne nabory. Nie będzie w tym nic niezgodnego z prawem, najwyżej będzie zabawnie.

Postawisz autorowi kawę za ten tekst?

Może być też za całokształt 😉

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like