Cztery koncerty, spotkania autorskie, kiermasz, wystawa i konkurs modeli, Parada Mikołajów – weekend zapowiada się interesująco

Jakich wydarzeń możemy się spodziewać w ten weekend? Oprócz czterech koncertów w różnych muzycznych stylach, możemy wziąć udział w promocji nowej tarnobrzeskiej książki historycznej, w tradycyjnej już Paradzie Mikołajów, możemy podziwiać modele w ramach Modelarskiego Podsumowania Sezonu, możemy też skorzystać z oferty lokalnych wytwórców w ramach Kiermaszu Bożonarodzeniowego.

Piątunio

Wojciech Bonowicz będzie gościem III Festiwalu Baśniowy Świat Stanisława Jachowicza. Rozpoczęcie spotkania autorskiego o godz. 18:00 w TDK. Szczegóły w poniższym tekście:

Koncert na dwa fortepiany
Weekend koncertowy rozpoczynamy w sobotni wieczór „Koncertem na dwa fortepiany” w Państwowej Szkole Muzycznej. Tomasz Gumiela i Paweł Paradowski wystąpią z utworami Schuberta, Chopina, Milhauda, Debussego, Paderewskiego, Shumanna i Liszta. Rozpoczęcie o godz. 18:30 na sali koncertowej PSM. Wstęp wolny, ale koncert połączony jest ze zbiórką na szlachetny cel. Szczegóły na plakacie poniżej:

Sobota

Dzień możemy rozpocząć Modelarskim Podsumowaniem Sezonu. W hali sportowej SP nr 1 na ul. Kopernika 49 w godz. od 10:00 do 17:00 trwać będzie ogólnodostępna wystawa i giełda modelarska, wystawa modeli latających i pływających oraz konkurs modeli redukcyjnych. Wstęp wolny, szczegóły na plakacie poniżej.

W Muzeum – Zamek Tarnowskich (dawniej MHMT) o godz. 17:00 w Sali Wielkiej odbędzie się promocja nowej książki Tadeusza Zycha, pt. „Mistrz drugiego planu. Artysta malarz Marian Ruzamski 1889-1945″. Szczegóły poniżej:


Koncert U Studni
O godz. 18:00 w hotelu EVVA wystąpi grupa „U Studni”. Zaproszenie na występ poniżej:


Piramide w Jednorożcu
Na koniec dnia trochę mocniejszy akcent, czyli koncert tarnobrzeskiej grupy Piramide w Jednorożcu. Rozpoczęcie o godz. 20:00, w programie odegranie całego dotychczasowego materiału. Szczegóły wydarzenia w informacji od zespołu:

Niedziela

Parada Mikołajów
W niedzielę tradycyjna Parada Mikołajów. Start kolumny pojazdów o godz. 11:30, a na rynku muzykowanie od 10:00. Szczegóły poniżej:


Tarnobrzeski Kiermasz Bożonarodzeniowy
W tym samym miejscu co parada, a częściowo i w tym samym czasie, na rynku trwać będzie Tarnobrzeski Kiermasz Bożonarodzeniowy, organizowany przez fundację „Mieć pasję”. Udział w wydarzeniu zapowiedziało 15 rękodzielników. Szczegóły w poniższym tekście:


World Volunteer Day
Kolejna impreza, która zawita w niedzielę na plac Bartosza Głowackiego to organizowane przez Tarnobrzeskie Centrum Wolontariatu „World Volunteer Day„. Szczegółowy program na plakacie poniżej.

You May Also Like