Funkcjonalny dom w zasięgu ręki – poznajcie sprzęty, których nie może w nim zabraknąć

Urządzając dom, trzeba pamiętać, jak ważna jest nie tylko estetyka, ale również funkcjonalność. Dlatego należy zadbać o wybór odpowiednich sprzętów. Dziś podpowiemy Wam, jakich urządzeń nie może zabraknąć w Waszym domu. Poznacie modele, na które warto się zdecydować, by codzienne sprzątanie i gotowanie były jeszcze szybsze i przyjemniejsze.

Roboty sprzątające to must-have 

Większość z nas nie przepada za sprzątaniem. Na szczęście w XXI wieku można pozwolić sobie na rozwiązania, które sprawią, że sprzątanie będzie zdecydowanie szybsze, ale też nie będzie męczyć. Doskonałym tego przykładem są roboty sprzątające. Można zdecydować się na modele, które poza funkcją odkurzania posiadają też funkcję mopowania. W ten sposób zyskujecie nie tylko możliwość odkurzania, ale i mycia podłogi zarazem. Na pewno dobrym wyborem jest iRobot Rumba i7, który posiada programator pracy, a także dodatkowe opcje takie jak wirtualna ściana. Posiada też funkcję automatycznego powrotu do bazy i ładowania. Ale to jeszcze nie wszystko. Otóż jest on wyposażony, np. w czujnik akustyczny, antykolizyjny, krawędzi, czujnik optyczny, czujnik kurzu oraz czujnik zapobiegający zaplątywaniu się w kable. Dzięki temu, że posiada różne programy czyszczące, bardzo łatwo wybrać taki, który będzie w danym przypadku najlepszy. Możecie nim sterować za pomocą smartfona. 

Robot kuchenny ułatwi przygotowywanie posiłków 

Robot planetarny Bosch to kolejne urządzenie, które absolutnie zasługuje na uwagę. Robot kuchenny Bosh jest niezwykle wygodny w codziennym użytkowaniu. Wyposażony został w dużą pojemną misę. Bosch robot kuchenny posiada też możliwość regulacji prędkości obrotów, a do tego wszystkiego kilka przydatnych końcówek, do których można zaliczyć trzepaczkę czy końcówkę do ugniatania ciasta drożdżowego. Nie tylko roboty planetarne Bosch cieszą się uznaniem konsumentów. Bardzo sprawdzi się też robot kuchenny KitchenAid. To urządzenie jest wielofunkcyjne i zasadniczo posiada podobne funkcje co model Bosch. KitchenAid robot wyróżnia świetny design, ale też duży wybór kolorów. Dzięki temu będzie stanowić także dekorację kuchni. Robot Kitchen Aid jest energooszczędny, ale przy tym ma naprawdę dobre parametry techniczne. Wynika to z tego, że podczas pracy wykorzystuje napęd z silnika na narzędzia robocze. Robot planetarny KitchenAid pozwala na przygotowanie nie tylko ciast, ale też sosów, a przy tym ubije niewielką ilość jaj np. na omlet. I choć cena może nie należeć do najniższych, to mimo wszystko inwestycja jest bardzo opłacalna. 

Dlaczego trzeba mieć zmywarkę? 

Zmywarka dla niektórych jest sprzętem obowiązkowym, a inni nadal uważają ją za sprzęt zbędny. Jaka jest prawda? Cóż, niewątpliwie jest to urządzenie, które trzeba mieć. Już tłumaczymy dlaczego. Przede wszystkim zapewnia wygodę. Nie trzeba tracić czasu na zmywanie, ale też zmywarki są urządzeniami energooszczędnymi. Bardzo łatwo dopasować je do aranżacji każdej kuchni. Można wybrać zarówno urządzenia wolnostojące, jak i do zabudowy, a także nieco węższe np. o szerokości 45 centymetrów. To też świetna opcja dla osób, które lubią dużo gotować, a niekoniecznie mają ochotę spędzać wiele czasu na zmywaniu naczyń. Musimy też wspomnieć o higienie. Zmywając ręcznie, bardzo często używa się przez dłuższy czas jednej gąbki, która niestety zbiera duże ilości bakterii, co niewątpliwie nie wpływa pozytywnie na zdrowie człowieka. Wybierając zmywarkę, tego problemu można uniknąć. Kolejnym plusem korzystania ze zmywarki jest fakt, że pozwala na dużą oszczędność wody. Różnicę w opłatach można szybko zauważyć. Uważa się, że w perspektywie roku jeden cykl zmywania będzie kosztował około 12 groszy. Cena w przypadku zmywania ręcznego jest wyższa, średnio zużywa się na jedno zmywanie 25 litrów, natomiast zmywarka w jednym cyklu zużywa średnio 10 litrów wody. 

Aby Wasz dom był funkcjonalny, stawiajcie na wysokiej jakości sprzęty. Koniecznie skorzystajcie z naszych rad!   

Materiał partnera