Czar walca na powitanie nowego roku

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza 8 stycznia na Koncert Noworoczny. W programie wieczoru najpiękniejsze walce, które zaprezentuje zespół Strauss Ensemble.

Podczas noworocznego wieczoru pt. „Czar walca” wystąpi zespół Strauss Ensemble pod kierunkiem Artura Jaronia, Magdalena Idzik – mezzosopran, Jakub Milewski – baryton. W repertuarze najpiękniejsze melodie, znane arie i porywające walce. Organizatorzy przekonują, że będzie to wyjątkowy wieczór, pełen wzruszeń, dobrej zabawy i znakomitej muzyki.

Koncert odbędzie się 8 stycznia o godz. 17.00. Bilety można kupić w kasie TDK, bądź elektronicznie na stronie www.tdk.tarnobrzeg.pl.

STRAUSS ENSEMBLE to zespół działający od 1999 roku. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna. Założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu jest pianista ARTUR JAROŃ.

MAGDALENA IDZIK

Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie a następnie kształciła się we Włoszech – Vitorio Terranova, Mediolan oraz u Joy Mammen w Londynie. Stypendystka Fundacji Promocji Talentów. Ukończyła studia doktoranckie w UMFC, następnie uzyskała stopień doktora i doktora habilitowanego w macierzystej uczelni. Współpracuje z wieloma filharmoniami, teatrami operowymi, orkiestrami, festiwalami w kraju i za granicą oraz z wieloma organizacjami i instytucjami działającymi w zakresie sztuki.  Nie stroni od koncertów  charytatywnych  na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych.

Wśród największych osiągnięć artystki można wyróżnić koncert poświęcony zmarłemu dyrygentowi G. Sinopolemu na I Festiwalu Anima Mundi w Pizie oraz koncert poświęcony Y. Menuhinowi Milenium Pace w Walencji Wykonała także Requiem G. Verdiego – partia altowa, w Operze Narodowej w Kijowie.  Kreowała partię  Carmen G. Bizeta na Międzynarodowym   Festiwalu im. K. Jamroz w Busku Zdroju,  gdzie od lat jest jurorem Międzynarodowego  Konkursu Wokalnego. W roku 2014 otrzymała Nagrodę Rektora UMFC.
(na podst. www.chopin.edu.pl)

JAKUB MILEWSKI

Z wykształcenia śpiewak operowy, z zamiłowania kompozytor i dyrygent, a także producent projektów muzycznych i telewizyjnych. Kieruje artystycznie Mazowieckim Teatrem Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie, a także pełni funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu Muzycznego „Ostrołęckie Operalia“.

Ukończył z wyróżnieniem Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (klasa prof. Roberta Cieśli) na wydziale wokalno-aktorskim. Koncertował w wielu miastach Polski, Szwecji, Finlandii, Hiszpanii, Niemiec i Norwegii, a także w Chinach i Stanach Zjednoczonych.

Jest autorem muzyki m.in. do koncertu „Kantata Przemienienia”, a także piosenki promującej film „Zerwany kłos”. W 2017 r. na zakopiańskich Krzeptówkach odbyła się premiera dzieła z jego muzyką i librettem Jerzego Binkowskiego Kantaty „Totus Tuus Cały Twój…” w 20. rocznicę wizyty Jana Pawła II na Podhalu. Koncert zarejestrowany został telewizyjnie we włocławskiej katedrze (we współpracy z MKiDN, NCK i TVP) 10 września 2020 r. z udziałem wybitnych polskich solistów, chóru i orkiestry symfonicznej pod jego dyrekcją.

Jakub Milewski na swoim koncie ma kilka wydawnictw płytowych, w tym wspomnianą „Kantata Przemienienia”, a także jako śpiewak solista m.in. „Pieśni Powstania Warszawskiego w nowych aranżacjach Włodzimierza Korcza” Korcza”, wydaną przez warszawską Filharmonię im. R. Traugutta, czy „Śpiewy historyczne” zarejestrowane w Studiu Koncertowym Polskiego Radia i wydane przez Fundację 1863.pl. Milewski pracował m.in. nad spektaklami operowymi: „Sen nocy letniej” B. Brittena i „Straszny Dwór“ S. Moniuszko (UMFC/Teatr Wielki Opera Narodowa/Filharmonia Świętokrzyska) i „Wesele Figara” rola tytułowa (Polska Opera Królewska). Był stypendystą w Conservatorio Statale di Musica G. Rossini w Pesaro (Włochy).

W 2018 roku został odznaczony przez Marszałka Województwa Mazowieckiego medalem pamiątkowym PRO MASOVIA za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury i promowanie regionu w Polsce i za granicą, a w roku 2019 odebrał odznakę honorową za zasługi dla Miasta Ostrołęki.
(źródło: www.festiwalkiepury.pl)

You May Also Like