Magazyny do wynajęcia – nowe inwestycje

Polska nadal zajmuje bardzo wysokie miejsce wśród krajów ważnych na rynku magazynowym i logistycznym. W całym kraju powstają nowe obiekty, również w regionach, w których jest to rynek nieduży – jak m.in. magazyny w Krakowie. Poniżej przykładowe inwestycje.

Rynek magazynowy w naszym kraju rozwija się prężnie. Cały czas budowane są nowe obiekty – jak m.in. magazyny do wynajęcia w Krakowie, Rzeszowie, Katowicach czy we Wrocławiu. Wiele lokalizacji jest od lat pożądanych wśród inwestorów, inne z kolei od niedawna rozwijają się dynamicznie.

Wrocław. Prologis buduje gigantyczny magazyn

Prologis, amerykański deweloper i jeden z liderów na rynku nieruchomości logistycznych, buduje ogromną halę magazynowo-produkcyjną. Ma to być spekulacyjny magazyn dystrybucyjny o powierzchni 50 000 mkw. Magazyn spekulacyjny to taki, który nie ma wcześniej podpisanych umów najmu i jest budowany pod zapotrzebowanie rynku.

Jest to gigantyczna inwestycja warta miliony. Magazyn jest budowany na terenie Prologis Park Wrocław III koło wrocławskiego lotniska. Inwestor podkreśla, że to spekulacyjny magazyn roku, a także największy taki magazyn w historii firmy Prologis. Zakończenie budowy jest planowane na drugi kwartał 2023 roku.

7R City Flex Kraków Airport I

Duże zainteresowanie budzi też wynajem powierzchni magazynowych w Krakowie. Obiekt jest świetnie zlokalizowany i skomunikowany. 7R City Flex Kraków Airport I to nowoczesny kompleks obiektów magazynowy. 7R City Flex znajduje się zaledwie 500 m od lotniska Kraków-Balice, 700 m od autostrady A4, jedynie 1 km od drogi ekspresowej S52, a także około 9 km od centrum Krakowa.

7R Park Kraków IX – magazyny Kraków

W portfolio tego dewelopera jest też inna inwestycja – magazyny w Krakowie w ramach parku 7R Park Kraków IX. Dzieli go 15 km od centrum miasta oraz od lotniska, a także 3 km od drogi ekspresowej S7. Jest to już dziewiąty budynek inwestycji 7R Park Kraków. Ten nowoczesny park magazynowy dostarcza aż 33 322 mkw. powierzchni magazynowej do wynajęcia klasy A.

LPP Logistics uruchomiło nowe Fulfillment Center k. Rzeszowa

LPP Logistics uruchomiło nowe Fulfillment Center w Jasionce k. Rzeszowa. Nowa inwestycja znajduje się w gminie Trzebownisko i poprawi wydajność logistyczną spółki. Obiekt wspiera dystrybucję przesyłek e-commerce krajowych oraz na zagranicznych rynkach – m.in. Czech, Słowacji, Słowenii, Ukrainy, Węgier oraz krajów bałtyckich. Nowy magazyn na Podkarpaciu o powierzchni 69 tys. mkw. daje możliwość przechowywania aż do 7 mln produktów.

Materiał partnera