Znamy poszerzony skład Tarnobrzeskiej Rady Kobiet

Wydaje się, że większość niespodzianek i decyzji wokół Tarnobrzeskiej Rady Kobiet jest już za nami. Pierwszą niespodzianką był spór wewnątrz TRK, który zakończył się głosowaniem większości zebranych Pań w sprawie odwołania zarządu. Drugą była zmiana zasad wyboru z powiększeniem składu, który raptem pół roku wcześniej został zmniejszony. Trzecia niespodzianka, to ogłoszenie dodatkowego naboru w połowie kadencji. Czwarta, to trzymanie wyników naboru w tajemnicy od ponad miesiąca. 24 stycznia w podsumowaniu tygodnia określiłem to żartobliwie jako trzymanie 1/3 członkiń TRK in pectore. I już 25 stycznia prezydent ogłosił zarządzenie, podając wyniki naboru z 5 grudnia 2022. W końcu wiemy prawie wszystko. Prawie.

To może zacznę od tego, czego jeszcze nie wiemy.

Nie wiemy, jak teraz będzie wyglądać sytuacja w TRK, tzn. czy w zarządzie są nadal pp. Katarzyna Paluch i Justyna Uchańska, czy, jak twierdzą pp. Grażyna Potańska i Małgorzata Zych. Wydaje się jednak, że wszystkie wymienione wyżej niespodzianki były właśnie po to, żeby sytuację w TRK uspokoić, bo na co prezydentowi problemy z jednym z ciał doradczych, szczególnie jeśli to ciało kobiece?

W najbliższych dniach powinniśmy mieć zatem potwierdzenie aktualnej większości i Panie na spotkaniu wszystko sobie z zarządem wyjaśnią. Obstawiam, że skoro 5 Pań spośród zgłoszonych 10 wybierał prezydent Dariusz Bożek, to większość będzie miało pierwotne i wciąż jedyne uznawane przez prezydenta prezydium. Ale czy nawet ze stabilną większością będzie już spokojnie?

Wracając do najważniejszego – nazwiska:
Po wyborze sprzed roku w TRK zasiadało 10 kobiet:
1) Katarzyna Paluch
2) Justyna Uchańska
3) Elżbieta Piejko
4) Bożena Nowak
5) Beata Kotasiak-Wójcik
6) Grażyna Potańska
7) Beata Góra;
8) Agata Wieczorek
9) Małgorzata Zych
10) Monika Stępień

Dokumentem z wczorajszą datą ogłoszono następujące pięć dodatkowych członkiń:
1) Oliwia Kropornicka
2) Agnieszka Przybyła
3) Ewelina Reguła
4) Joanna Topolnicka
5) Barbara Urbaniak

Pozostaje życzyć wielu sukcesów w nowym składzie i trochę spokoju. Również dla prezydenta. Szczerze życzę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like