Mamy oświadczenie Tarnobrzeskiej Rady Kobiet w sprawie aktualnego składu prezydium

Pisałem w ostatni czwartek o nowych członkiniach i aktualnym składzie Tarnobrzeskiej Rady Kobiet po grudniowym naborze uzupełniającym. Zaznaczyłem przy okazji, że jeden element wciąż nie jest pewien, czyli jak obecnie wygląda prezydium Tarnobrzeskiej Rady Kobiet, bo w pierwotnym składzie wyodrębniły się dwie frakcje.

Tekst można znaleźć poniżej:

Prezydium Tarnobrzeskiej Rady Kobiet z przewodniczącą Katarzyną Paluch i zastępczynią Justyną Uchańską wybrano na pierwszym posiedzeniu II kadencji, tak jak wyraźnie opisano w regulaminie TRK. Nie przewidziano w nim jednak zasad ewentualnego odwołania prezydium, czy zmiany jego składu. Nie ma ani słowa o wymaganym do tego quorum, podstaw formalnych, czy określonej większości głosów.

Mimo to, na jednym ze spotkań taka próba została podjęta i wniosek o odwołanie prezydium i powołanie nowego, z przewodniczącą Grażyną Potańską i zastępczynią Małgorzatą Zych, uzyskał większość głosów zgromadzonych Pań. Prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek od początku nie uznawał za ważne odwołania zarządu i powołania nowego, zapowiadał też konsultacje z miejskimi prawnikami.

W dniu 18 stycznia, czyli już po naborze uzupełniającym, ale wciąż przed poznaniem jego wyników, miejskie biuro prawne potwierdziło ważność wyboru z pierwszego spotkania tej kadencji, uznając, że jest to jedyny pełnoprawny organ wybrany na pierwszym spotkaniu II kadencji TRK. I rzeczywiście trudno mieć do tego jakiekolwiek wątpliwości. Przy takim podejściu wydaje się, że w myśl obowiązującego regulaminu prezydium nie da się odwołać w żaden sposób.

Poniżej oświadczenie TRK

Zauważyliście może, że inne media lokalne niemal zupełnie omijają temat ostatnich zmian w TRK? Nie rozumiem dlaczego…

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like