Protest przeciwko degradacji szpitala

Po raz kolejny przedstawiciele lokalnej Konfederacji dobrze wyczuwają nastroje społeczne i realne obawy i problemy tarnobrzeżan. Wcześniejsze trafione tematy to ochrona Zwierzyńca, wykorzystanie wód siarczkowych, protest przeciw spalarni odpadów nad Jeziorem, czy pomysły na kolejne wielkie inwestycje. Z akcją przeciw „ukrainizacji” trafili trochę gorzej, ale to nie miał być temat popularny, ani szczególnie lokalny. Tym razem organizują protest pod tarnobrzeskim szpitalem pod hasłem „Protest przeciwko degradacji Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.

Organizatorka wydarzenia na fejsie P. Małgorzata Zych zaprasza na protest następującymi słowy:

-Serdecznie zapraszamy na protest przeciwko degradacji Wojewódzkiego Szpitala im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. Zaproszenie kierujemy do wszystkich którym na sercu leży jego przyszłość. Szpital przez 120 lat służy mieszkańcom Tarnobrzega, powiatu tarnobrzeskiego oraz mieszkańcom ościennych powiatów i nie zasługuje na takie ograniczanie jego działalności, jak zamykanie oddziałów i poradni, kluczowych dla leczenia i zaspokajania potrzeb zdrowotnych mieszkańców. Zapraszamy we wtorek 21 lutego 2023 roku o godz. 12 ul. Szpitalna 1 Tarnobrzeg.

Protest ma potrwać około godziny. Wybrany czas akcji – akurat dla osób, które ani nie uczęszczają na zajęcia lekcyjne, ani nie pracują na standardowej zmianie.

You May Also Like