Mamy czek na 50% kosztów remontu ul. Rusinowskiego

Symboliczny czek na inwestycje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2023, odebrał prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek z rąk wiceministra infrastruktury Rafała Webera. Uroczystość odbyła się w środę, 22 lutego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.

– Dziękujemy panie ministrze, bo to kolejna dobra wiadomość dla Tarnobrzega. Mamy fundusze na przebudowę ul. Rusinowskiego w Tarnobrzegu. Zadanie zostało ujęte na liście zadań gminnych zatwierdzonych do dofinasowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Projekt uzyskał dofinansowanie w kwocie 782 401,00 zł. Całkowita wartość zadania wynosi 1 564 802,57 zł brutto. Czas realizacji wynosi do 12 miesięcy od daty rozpoczęcia realizacji zadania – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Przebudowa ul. Rusinowskiego obejmować będzie odcinek o długości 210 metrów. Planowane jest wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej o szerokości 5,5 metra, przebudowę chodników oraz ich budowę, a także budowę sprawnego odwodnienia drogi do kanalizacji deszczowej. Wzdłuż jezdni zaprojektowane zostały również miejsca postojowe.

Ulica Rusinowskiego stanowi bardzo ważne alternatywne połączenie do drogi wojewódzkiej nr 871 dla jednostek służb specjalnych. Jest to szczególne istotne z uwagi na skrócenie czasu dojazdu karetek pogotowia ze szpitala znajdującego się w bezpośrednim sąsiedztwie drogi.

Info/fot. UM

You May Also Like