Tarnobrzeski Pchli Targ wraca 26 marca

Tu znajdziesz ciekawe przedmioty i spotkasz amatorów rzeczy z duszą. W ostatnią niedzielę miesiąca ponownie spotkamy się na Pchlim Targu w Tarnobrzegu.

Po zimowej przerwie 26 marca ponownie odbędzie się w Tarnobrzegu Pchli Targ. To prawdziwa gratka dla ludzi, którzy poszukują wyjątkowych przedmiotów, a także tych, którzy chcą zrobić wiosenne porządki. Podobnie, jak w ubiegłych edycjach targ odbywa się w niedzielne przedpołudnie na placu przy ul. Kwiatkowskiego. Można tu kupować, sprzedawać, wymieniać albo choćby tylko oglądać bibeloty, antyki, biżuterię, książki, sprzęty domowe i wiele innych przedmiotów.

– Jak zwykle mile widziani są mieszkańcy, którzy chcą pozbyć się rzeczy zalegających w pawlaczach, garażach, strychach i innych zakamarkach – mówi pomysłodawczyni Justyna Uchańska. – Dla nas to często są rzeczy zbędne, a inni chętnie je kupią i ponownie będą im służyć. Warto podarować tym przedmiotom drugie życie, zachęcamy zatem do wiosennych porządków.

Pchli Targ ma już sporą grupę stałych bywalców, którzy złowili tu prawdziwe cacka, wzbogacili swoje biblioteczki i kolekcje, znaleźli wymienne części do domowych sprzętów, potrzebne narzędzia, czy też wyjątkowe rękodzieło.

– Można tu sprzedać nie tylko antyki, ale także niepotrzebne nam narzędzia, przeczytane książki, czy też na przykład ubrania, których nie nosimy – mówi współorganizatorka Renata Domka. – Zdarzało się, że dzieci pozbywają się zabawek, puzzli, czy klocków, aby zebrać pieniądze na zakup nowych wymarzonych modeli.

Tarnobrzeski Pchli Targ będzie się odbywać cyklicznie w każdą ostatnią niedzielę miesiąca. Organizatorzy planują je do listopada włącznie. Opłata administracyjna pozostaje na poziomie z zeszłego roku.

Współorganizatorami wydarzenia są: Zakład Działalności Gospodarczej Klubu Sportowego „Siarka” i Tarnobrzeski Dom Kultury.

You May Also Like