Sobota z RPGami – Stowarzyszenie Stal Fiction zaprasza 15 kwietnia na gry RPG

.Czym są gry RPG?
RPG, z ang. role-playing game, nieraz zwana grą wyobraźni – gra towarzyska oparta na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Jej celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry.

Klasyczną grę fabularną można porównać do teatru improwizacji, w którym osoba prowadząca (zwana mistrzem gry) odgrywa rolę autora scenariusza, reżysera, narratora i zazwyczaj aktora ról postaci drugoplanowych. Natomiast gracze, czyli osoby biorące udział w grze, są aktorami pierwszoplanowymi, nieznającymi wszakże scenariusza i zmuszonymi improwizować oraz reagować na sytuacje, jakie stawia przed nimi mistrz gry. Jeżeli graczy jest wielu, mogą dobierać się w drużyny. Natomiast jeżeli w rozgrywce bierze udział wyłącznie jeden gracz, mistrz gry organizuje tzw. solówkę.

Podczas „Soboty z … RPGami” do rozegrania będą cztery sesje, szczegółowe informacje o sesjach oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na facebooku: www.facebook.com/stalowafantastyka

Wydarzenie skierowane jest  zarówno do doświadczonych, jak i początkujących graczy, jak również do osób, które jeszcze nie miały do czynienia z grami RPG, a chciałyby spróbować.

Działanie realizowane przez stowarzyszenie Stal Fiction w ramach zadania publicznego z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w 2023 roku pn. „Sobota z… stowarzyszeniem Stal Fiction”, dofinansowanego ze środków Gminy Stalowa Wola.

You May Also Like