Spotkanie otwarte z Donaldem Tuskiem

W najbliższy poniedziałek 24 kwietnia przyjedzie do Tarnobrzega były premier Rzeczypospolitej, były przewodniczący Rady Europejskiej i lider Platformy Obywatelskiej w jednej osobie, czyli Donald Tusk. Spotkanie pod hasłem „Tu jest przyszłość!” rozpocznie się o godzinie 17:00 w hali sportowej ZS nr 1 przy ul. Kopernika 49.

Szefowi Koalicji Obywatelskiej towarzyszyć mają parlamentarzyści, ale tymczasem nie znamy ich nazwisk.

Przy okazji ostatniej wizyty Donalda Tuska w Tarnobrzegu, po zamkniętym spotkaniu w hotelu, usłyszeliśmy obietnicę, że wkrótce były premier wróci do nas, żeby spotkać się ze wszystkimi chętnymi mieszkańcami. Obietnica wypełniona!

Przy okazji – w notatkach z tarnobrzeskiego spotkania z Donaldem Tuskiem, na którym byłem w roku 2004, mam zapisane obietnice:
1. likwidacja senatu
2. zniesienie immunitetu parlamentarzystów
3. zmniejszenie liczby posłów do 230
4. jednomandatowe okręgi wyborcze

Można porównać jak zmieniały się propozycje programowe. Kiedyś rozmawialiśmy o poważnych zmianach systemowych, czy podatku 3×15%. Obecnie do wyborców przebijają się głównie obietnice kolejnych programów socjalnych.

W roku wyborczym możemy się spodziewać częstszych wizyt polityków z pierwszych stron gazet i kolejnych obietnic. Od poniedziałku będzie 1:0 dla PO-KO.

Szkoda tylko, że nie pomyślano o tarnobrzeskich prawyborach. Przypominam, że bazując na danych z III RP, Tarnobrzeg jest w pierwszej dziesiątce najbardziej reprezentatywnych gmin w Polsce, czyli głosujemy dokładnie jak średnia krajowa. Jesteśmy jednocześnie największym miastem w pierwszej dziesiątce. Zatem miejsce na prawybory idealne.

Poniżej oficjalny plakat

You May Also Like