Grupa MoCarta zachwyciła tarnobrzeską publiczność

Bach, Mozart, Wodecki, Andrus, Abba i Zenek Martyniuk w jednym programie kabaretowym. Grupa MoCarta wystąpiła w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Czy w muzyce ważna jest interpunkcja, jak GPS pomaga muzykom, gdzie Bach lubił chodzić, co ma wspólnego Vivaldi z ACDC i czy można grać przy pomocy paletki i piłeczki pingpongowej? Na te i wiele innych nietypowych pytań poznaliśmy odpowiedź 7 maja podczas drugiego koncertu w ramach II Tarnobrzeskiej Wiosny Kabaretowej. Grupa MoCarta w Tarnobrzeskim Domu Kultury zaprezentowała swój program z gwiazdami jako tematem przewodnim.

Był to wieczór pełen zaskoczeń, nieoczywistych skojarzeń, odniesień do bieżących wydarzeń, zabaw muzycznych i żartów. Usłyszeliśmy nietypowe połączenia znanych motywów z filmów, muzyki klasycznej, rock’n’rolla, a nawet disco polo. Wszystko to w doskonałym, charakterystycznym dla tej grupy stylu, do tego na najwyższym wirtuozerskim poziomie. Widzowie licznie zgromadzeni w sali TDK nie chcieli muzyków wypuścić ze sceny i kilkakrotnie brawami domagali się bisów. Po koncercie można było także zakupić książki i płyty, zdobyć autograf artystów oraz zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcie.

Partnerem głównym II Tarnobrzeskiej Wiosny Kabaretowej była Enea Elektrownia Połaniec. Wydarzenie odbywało się pod patronatem Prezydenta Miasta Tarnobrzega Dariusza Bożka.

Info/fot. TDK

You May Also Like