Tarnobrzeg i Pont-à-Mousson we Francji wspólnie wspierają Ukrainę

W czwartek, 11 maja, darowizna w wysokości 5 000 euro została przelana na konto miasta partnerskiego Tarnobrzega – Czernihowa.

Jest to pokłosie oficjalnej wizyty we Francji prezydenta Tarnobrzega Dariusza Bożka, który uczestniczył w spotkaniu władz miasta Pont-à-Mousson z uchodźcami z Ukrainy, osobami, które dzięki polsko-francuskiej współpracy pomiędzy tymi miastami znalazłszy w pierwszych dniach wojny schronienie w Tarnobrzegu skorzystały z zaproszenia władz Pont-à-Mousson i wyjechały do Francji.

– Te osoby do tej pory wspominają, jak serdecznie i ciepło zostały przyjęte przez mieszkańców Tarnobrzega. Zapewniały, że nigdy nie zapomną okazanego im serca – podkreśla prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek, przekazując tym samym podziękowania mieszkańcom miasta.

Podczas kwietniowego spotkania z uchodźcami mer Pont-à-Mousson, Henry Lemoine, przekazał na ręce włodarza Tarnobrzega symboliczny czek z darowizną na rzecz pomocy dotkniętej wojną ludności Ukrainy. Darowizna w wysokości 5 000 euro trafiła do zmagającego się ze skutkami działań wojennych ukraińskiego miasta partnerskiego Tarnobrzega – Czernihowa.

Formalności zostały sfinalizowane w tarnobrzeskim banku PKO BP mieszczącym się na ul. Mickiewicza 1.

– Bardzo dziękuję za pomoc przedstawicielom niezawodnego, tarnobrzeskiego Stowarzyszenie Plus, czyli prezes zarządu Monice Partyce oraz skarbnik Agnieszce Homarowicz, a także wspaniałej obsłudze Banku PKO BP i jego dyrektor Katarzynie Dumie. Francuski partner z Pont-à-Mousson już kolejny raz wsparł samorząd Tarnobrzega w dźwiganiu ciężaru pomocy uchodźcom wojennym z Ukrainy, czy niesieniu pomocy partnerskiemu miastu Czernihów. A państwo dołożyliście do tego także swoją cegiełkę – zaznacza prezydent.

Info/fot. UM

You May Also Like