Noc Muzeów w Tarnobrzegu

W najbliższą sobotę 20 maja świętujemy w Tarnobrzegu Noc Muzeów. Na specjalny program zaprasza Muzeum – Zamek Tarnowskich oraz Regionalne Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 „Tarnobrzeska Dolina Wisły”.

Muzeum-Zamek Tarnowskich zaprasza na Noc Muzeów, które rozpocznie się w sobotę 20 maja br., o godz. 17.00 spotkaniem z Beatą Gołembiowską, autorką książki pt. „W jednej walizce”, o polskiej arystokracji na emigracji w Kanadzie. Będzie możliwość zakupu książki z dedykacją Autorki.

Autorka jest polską pisarką od ponad 30 lat mieszkającą na stałe w Kanadzie. W roku 2012 ukazała się jej książka-album „W jednej walizce”, o polskiej arystokracji na emigracji w Kanadzie.

Książka zawiera wywiady z osiemnastoma polskimi arystokratami, którzy z symboliczną „jedną walizką” wyemigrowali do Kanady.

Wśród rozmówców znaleźli się urodzeni w zamku w Dzikowie Marcin i Paweł hr. Tarnowscy, synowie Róży z  hr. Zamoyskich hr. Tarnowskiej i Artura hr. Tarnowskiego. W Dzikowie urodził się również inny rozmówca, Krzysztof ks. Czartoryski, syn księcia Piotra i Anny z hr. Zamoyskich. Inny bohater książki, Stanisław hr. Siemieński, wraz ze swoimi rodzicami, Janem hr. Siemieńskim i Natalią z hr. Tyszkiewiczów oraz siostrą, Marią hr. Siemieńską spędził okupację w Dzikowie.

Od godz. 18.00 do godz. 23.00 – zwiedzanie ekspozycji Muzeum.
Wstęp płatny – 2 zł od osoby.

W centrum Tarnobrzeska Dolina Wisły przewidziano nocne zwiedzanie przy muzyce na żywo, wstęp wolny od godz. 19:00 do 23:00.

You May Also Like