Tarnobrzeżanin panelistą na Mystic Festival 2023 w Gdańsku

Wojciech Lis, autor książek „Festiwal szaleństwa”, „Metalowe wersety” i „Decybelowy obszar radiowy”, weźmie udział w panelu pt. „Jak, po co i dla kogo pisać historię metalu”, który odbędzie się w ramach Mystic Festival 2023 w Gdańsku. W dyskusji, obok Lisa, udział wezmą: Jarek Szubrycht, autor książek „Skóra i ćwieki na wieki” i „Vader. Wojna totalna” oraz Piotr Dorosiński, autor książki „Rzeźpospolita”. Panel poprowadzi Łukasz Dunaj, redaktor naczelny Noise Magazine, dziennikarz Radia 357.

– Cieszę się, że dotrę do Gdańska. Jako alergik zawsze doskonale tam oddycham. A najzupełniej poważnie, to zaproszenie jest dla mnie sporym wyróżnieniem. Rozmawiać o heavy metalu w tak szacownym gronie i to na tak dużym festiwalu, to będzie przyjemność – mówi Wojciech Lis.  

Książki Lisa można znaleźć w bibliotekach wielu miast w kraju. Są m.in w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Katowicach, Gdańsku, Białymstoku, Łodzi, Poznaniu, Lublinie, Opolu, Rzeszowie, Limanowej, Zielonej Górze, Częstochowie, Ostrowie Wielkopolskim, Ciechanowie, Krotoszynie, Brzeźnie i rodzinnym Tarnobrzegu. Wśród osób, które rekomendują publikacje tarnobrzeżanina, są prof. Mirosław Pęczak, kulturoznawca, publicysta tygodnika „Polityka”, Jacek Nizinkiewicz, dziennikarz „Rzeczpospolitej” oraz Łukasz Orbitowski, pisarz i felietonista.

Mystic Festival narodził się w 1999 roku. Pod tym szyldem wystąpiły już w Polsce największe gwiazdy metalu i okolic, m.in. Iron Maiden, Judas Priest, Slayer, Slipknot i King Diamond.

Wstęp na panele odbywające się na Mystic Festival jest darmowy dla uczestników festiwalu. Wszystkie panele będą transmitowane online na festiwalowym profilu na Youtube. Panele dyskusyjne, organizowane są pod szyldem Mystic Talks. Ten z udziałem tarnobrzeżanina „Jak, po co i dla kogo pisać historię metalu”, odbędzie się w piątek, 9 czerwca o godz. 15.00.

Tegoroczna edycja Mystic Festival w Gdańsku to 4 dni, 5 scen i ponad 90 zespołów! Wśród nich są tacy artyści, jak Danzig ze Stanów Zjednoczonych, Ghost ze Szwecji oraz Voivod z Kanady.

Festiwal gości i żywe legendy, i najgorętsze zjawiska sezonu. Aż 5 scen muzycznych – pod gołym niebem i pod dachem – oraz kino, wystawy, a także miejsce spotkań i debat. Jest również strefa foodtracków, kraftowego piwa i rozrywki, gdzie można się zrelaksować w przerwach między koncertami. Organizatorem Mystic Festival jest Mystic Coalition, sojusz firm o bogatym doświadczeniu na rynku koncertowym, festiwalowym i wydawniczym, w skład którego wchodzą Knock Out Productions, Mystic Productions i B90.

You May Also Like