Klocki LEGO® DUPLO® – 7 zestawów dla małych miłośników zwierząt

Zestawy LEGO® DUPLO® posiadają wiele walorów edukacyjnych dla najmłodszych dzieci. Na szczególną uwagę zasługują zestawy ze zwierzętami, gdzie dziecko uczy się empatii do tych stworzeń i może poznawać ich różne gatunki.

Imponujący zestaw LEGO® DUPLO®Dzikie Zwierzęta Świata

Zestawy LEGO® DUPLO® to seria dla najmłodszych dzieci, które tak naprawdę dopiero zaczynają przygodę z klockami. Zestawy mają większe figurki i postacie, dzięki czemu odgrywają one kluczową rolę w zabawie maluchów. Mogą je z łatwością chwycić do małej rączki, ćwicząc przy tym umiejętności manualne. Jeśli mowa o zestawie Dzikie Zwierzęta Świata, to znajdują się tam zwierzęta aż z siedmiu kontynentów, a do tego klocek dźwiękowy, odtwarzający odgłosy każdego z nich. Dzięki tej prostej funkcji, dziecko skojarzy odgłos zwierzęcia z gatunkiem i z łatwością nauczy się ich nazw. Składana mapa ułatwia dopasowanie zwierzątka do rejonu świata. W zestawie dziecko może nauczyć się nazw aż 22 zwierząt z całego świata, a to wszystko w otoczeniu roślin. Panda, niedźwiedź, koala, żyrafa, pingwiny czy alpaki zapewnią wspaniałą podróż do świata zwierząt. Dzieci już od 2 roku życia będą się z łatwością bawić tym zestawem. Ten duży zestaw to doskonała okazja do nauki gatunków zwierząt z całego świata.

Zapoznaj dziecko z dziką fauną z zestawem Dzikie Zwierzęta Ameryki Południowej

Nie tylko popularne gatunki zwierząt dadzą dziecku frajdę. Maluch może uczyć się nazw innych, bardziej egzotycznych gatunków. Leniwiec, tukan, alpaka, krokodyl, jaguar – te i inne egzotyczne gatunki zwierząt czekają na najmłodszych. Wiedza przekazana w formie zabawy, wzbudzi ciekawość i zachęci do pogłębiania jej w starszym wieku. Dzikie Zwierzęta Ameryki Południowej od LEGO® DUPLO® to bardzo ciekawy i różnorodny zestaw. Wyraziste kolory zwierząt i ich uroczy wygląd, a do tego drzewa, wodospad, skały i zjeżdżalnia zapewnią całą scenerię do zabawy. Do tego rozkładana plansza 3D i długie godziny zabawy są zapewnione. 71 elementów to naprawdę sporo do codziennej zabawy. Sprawdź czy maluch zapamięta nazwy zwierząt i dopasuje je do odpowiedniego miejsca na planszy. Każda figurka jest łatwa do trzymania.

Zabawa w kąpieli: pływająca wyspa ze zwierzątkami dla maluchów już od 18-miesiąca życia

Seria LEGO® DUPLO® nie zapomina o najmłodszych dzieciach podczas kąpieli. Zestaw Zabawa w kąpieli: pływająca wyspa ze zwierzątkami to niezapomniana zabawa dla maluchów już od 18 miesiąca życia. Pływająca wyspa z klocków, pierścień i wiaderko, a do tego 4 różne zwierzątka do zamocowania to mnóstwo frajdy. Z tym zestawem dziecko zapomni o niechęci do kąpieli i skupi się na zabawie. Kolorowa ryba, zabawna ośmiornica, uroczy flaming i wesoły lew umilą ten wyjątkowy czas. Wszystkie elementy unoszą się na wodzie i sprawią, że dziecko będzie uczyć się nimi sterować, ćwicząc koordynację. Z wiaderka można polewać wodą zwierzątka, a wyspa dzieli się na dwa osobne moduły. Haczyk od pierścienia można łączyć z elementami z innych podobnych zestawów.

Zestaw LEGO® DUPLO® Pociąg ze zwierzątkami

Maluchy uwielbiają kreatywną zabawę z pojazdami na kółkach. Dodatkowo, jeśli mogą się nauczyć nazw zwierząt, spełnione są funkcje edukacyjne i rozrywkowe. Pociąg ze zwierzątkami od LEGO® DUPLO® to cztery wagony, a na każdym można zamocować inne wybrane i wcześniej zbudowane zwierzątko. Karty z obrazkami ułatwią im tą ostatnią czynność. Zestaw może być w formie pociągu lub jednego wagonu ze zwierzętami na sobie. Elementy są bardzo proste do złożenia, a żyrafa z kiwającą się głową wywoła uśmiech na twarzy dziecka. Już najmłodsze dzieci od 18 miesiąca życia, zbudują zestaw samodzielnie, dzięki dużym elementom. Ten zestaw zapewnia swobodną zabawę z 4 zwierzątkami: słoniem, tygrysem, żyrafą i pandą.

Zabawa w kąpieli: pływający pociąg ze zwierzątkami

Kolejny zestaw do zabawy w wodzie to właśnie Zabawa w kąpieli: pływający pociąg ze zwierzątkami. Można tu znaleźć 3 pływające pierścienie do zamocowania zwierzątek takich jak: hipopotam, niedźwiedź polarny i kaczka. Do tego chmurka z dziurkami do przelewania wody i wiaderko do polewania wodą. Zwierzątka są w delikatnych kolorach i humorystycznej konwencji. Każde zwierzątko to zaledwie dwa klocki do złożenia. Maluch od 18 miesiąca życia ćwiczy koordynację ruchową i wyobraźnię. Pierścienie można łączyć ze sobą haczykami dla jeszcze lepszej zabawy.

Pokaż dziecku zwierzęta Afryki i zapewnij mu przyjemną zabawę dużymi figurkami zwierząt

Ten dość prosty zestaw od LEGO® DUPLO® to duża przyjemność dla dziecka. Ogromny atut zestawu Dzikie zwierzęta Afryki to duże figurki zwierząt. Dziecko może lepiej wczuwać się w rolę i odgrywać scenki za ich pomocą. Dużą żyrafę i poręcznego słonia do zabawy można ustawić na trójwymiarowej planszy, aby jeszcze lepiej wyobrazić sobie ich naturalne środowisko. Kwiaty, drzewa i mały wodospad dopełnią cały krajobraz i dadzą jeszcze większe możliwości zabawy. Taki mały zestaw można bez problemu zabrać wszędzie ze sobą. Te charakterystyczne zwierzęta utrwalą się w pamięci dziecka i przekonają go do poznawania świata zwierząt.

Zwierzęta gospodarskie

Małe dzieci od 2 roku życia zazwyczaj bardzo lubią zwierzęta takie jak kot czy świnka. Są to znane zwierzaki i bohaterowie różnych bajek. Seria LEGO® DUPLO® przygotowała zestaw Zwierzęta gospodarskie, gdzie maluch ma okazję poznać wiejskie zwierzęta. W zestawie znajduje się biały kotek, różowa świnka, biała owieczka i wielokolorowa kaczka. Mała stodoła, belka siana i skrzynka to dodatkowe akcesoria w zestawie. Dziecko ćwiczy przede wszystkim zręczność manualną i ma okazję utrwalać nazwy znanych zwierząt. Potem może je wykorzystać do zabawy w innych zestawach.

Artykuł partnera