Wielkie projekty: kładka nad Wisłostradą, zielony rynek z fontanną, rozbudowa TDK, remont wozowni i ujeżdżalni

Informacyjnie niby nic nowego, bo o wszystkich tych inwestycjach już w jakiejś formie rozmawialiśmy, ale wizualizacji jeszcze nie było. Władze miasta podzieliły się dzisiaj informacjami o inwestycjach Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tarnobrzeg, na które planujemy pozyskać fundusze europejskie.

W skład MOF Tarnobrzeg wchodzi miasto Tarnobrzeg oraz gminy Baranów Sandomierski, Nowa Dęba, Gorzyce i Grębów. Wysokość dedykowanych dla MOF Tarnobrzeg środków w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027 wynosi blisko 16,5 mln Euro, w tym 7,7 mln Euro przewidziano dla Tarnobrzega.

W ramach zadania „Rozwój usług turystycznych oraz poszerzenie oferty kulturalnej MOF Tarnobrzeg” zaplanowano następujące inwestycje:

I. Jezioro Tarnobrzeskie:

– budowa miejsc dla kamperów i pola namiotowego,
– budowa pasażu handlowo-usługowego,
– budowa mola,
– gejzery,
– chodnik obok Mariny
– pomosty przy punktach gastronomicznych

II. Modernizacja Tarnobrzeskiego Domu Kultury:
– scena,
– sala widowiskowa,
– zaplecze sceniczne,
– hall,
– zaplecze sanitarne
– modernizacja wejścia

III. Zagospodarowanie przestrzeni publicznej:
– modernizacja Placu Bartosza Głowackiego wraz z budową fontanny,
– zagospodarowanie terenów Skalnej Góry – budowa tężni wraz z infrastruktura towarzyszącą.

IV Remont pomieszczeń w budynku stajni i ujeżdżalni w zespole zamkowo – pałacowym w Dzikowie (Wozowni)

Planowany termin złożenia wniosku to przełom II i III kwartału 2024. Szacowana wartość ogółem zadania miasta Tarnobrzega ok. 41.500.000,00 zł

Dodatkowo Miasto Tarnobrzeg w dniu 14 kwietnia 2023 roku zawarło umowę z Województwem Podkarpacki na realizację zadania w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021-2027.

Jest to projekt partnerski realizowany w porozumieniu z województwami: podkarpackim, lubelskim, mazowieckim i świętokrzyskim. Liderem w projekcie jest Województwo Podkarpackie. W ramach projektu planowana jest realizacja trzech komponenty: budowa trasy rowerowej, budowa infrastruktury kajakowej oraz budowa infrastruktury kamperowej wzdłuż rzek Wisła i San. W ramach zakresu Miasta Tarnobrzeg planowana jest budowa trasy na wale Nagnajów w kierunku Sandomierza, wraz z łącznikiem pomiędzy wałem a Jeziorem Tarnobrzeskim – Estakada.

Info: UM

Kto jeszcze nie czytał podsumowania zeszłego tygodnia, to polecam.

You May Also Like