Okolicznościowy numer Informatora Seniora poświęcony rocznicy odkrycia złóż siarki

Pierwszy w tym roku numer Informatora Seniora poświęcony jest obchodzonej w tym roku 70. rocznicy odkrycia złóż siarki w rejonie Tarnobrzega. Promocja okolicznościowego numeru informatora odbyła się w Tarnobrzeskim Centrum Seniora, które od tego roku finansuje to adresowane przede wszystkim do seniorów wydawnictwo.

Najnowszy numer z uwagi na wyjątkową zawartość z pewnością zainteresuje jednak nie tylko starszych mieszkańców Tarnobrzega. Oprócz zwyczajowych materiałów dotyczących seniorów znalazł się w nim m.in. obszerny tekst „70 lat siarkowej historii Tarnobrzega”, czy kalendarium wszystkich wydarzeń przygotowanych przez komitet ds. obchodów Roku Pamięci Górników i Pracowników Tarnobrzeskiego Zagłębia Siarkowego. – Jest to naprawdę wyjątkowy numer, zaciekawi na pewno każdego tarnobrzeżanina, nie tylko seniorów. Na uwagę zasługuje zarówno poruszana tematyka, jak i archiwalne zdjęcia – podczas promocji okolicznościowego numeru Informatora Seniora mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek. Jak podkreślali – Janusz Maciurzyński, kierownik Tarnobrzeskiego Centrum Seniora i Zbigniew Buczek, były dyrektor Kopalni Siarki, członek komitetu ds. obchodów „roku siarkowego”, pomysł na taki właśnie numer informatora zrodził się stąd, że wielu tarnobrzeskich seniorów to byli pracownicy siarkowego kombinatu, po drugie, seniorzy aktywnie włączyli się w organizację obchodów Roku Pamięci Górników i Pracowników Tarnobrzeskiego Zagłębia Siarkowego.

Okolicznościowy numer Informatora Seniora ukazał się w nakładzie 1500 egzemplarzy, wydawcą jest  Wydawnictwo Samorządowe sp. z o.o. w Tarnobrzegu. Informator dostępny jest w Tarnobrzeskim Centrum Seniora, a także w wielu punktach w mieście, z których oferty korzystają seniorzy, między innymi w Domu Dziennego Pobytu oraz Środowiskowym Domu Samopomocy w Tarnobrzegu przy ul. Kopernika 3 (budynek MOPR), w siedzibie Stowarzyszenia ESTEKA, ul. 11 Listopada 8a.

Info/fot. UM

You May Also Like