Znamy liderów listy Konfederacji w Okręgu Rzeszowsko-Tarnobrzeskim

Niektóre ugrupowania wciąż nie wiedzą w jakiej ostatecznie konfiguracji wystartują – wciąż wahając się pod naciskami zwolenników wspólnej listy. Większość martwi się spadającymi słupkami poparcia, jeśli nie wprost swoimi, to słupkami potencjalnych partnerów koalicyjnych. Ale nie są to problemy Konfederacji, która nie tylko cieszy się rosnącym poparciem, ale też zaprezentowała program z którym idzie do wyborów, a teraz sukcesywnie prezentuje trójki liderów listy w każdym z okręgów.

Dzisiaj przyszła kolej na okręg 23, czyli nasz, rzeszowsko-tarnobrzeski. Zaskoczenia nie ma. Liderem listy pozostaje chyba najbardziej kontrowersyjny poseł tej kadencji – Grzegorz Braun. Pierwsza trójka listy wygląda następująco:

1. Grzegorz Braun
2. Tomasz Buczek
3. Michał Połuboczek

Poniżej konferencja prasowa z prezentacją kandydatów.

A tutaj program Konfederacji na nadchodzące wybory: Konstytucja Wolności.

Na ten moment, przy sondażach dochodzących do 16-17% i stabilnym trzecim miejscu, wydaje się, że bez polityków Konfederacji nie uda się utworzyć większości w przyszłym parlamencie. No chyba że wróci na stół koncepcja POPiSu.

Według ostatniej prognozy Marcina Palade w naszym okręgu Konfederacja zajmie drugie miejsce, zdobywając 3 mandaty, wobec 9 mandatów dla Prawa i Sprawiedliwości, 2 mandatów dla Koalicji Obywatelskiej i 1 mandatu dla Trzeciej Drogi.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like