Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa skarży się na współpracę z władzami miasta

Jednym z tematów poruszanych na ostatniej sesji Rady Miasta Tarnobrzega były wspólne inwestycje miasta ze spółdzielniami mieszkaniowymi. Na zaproszenie władz miasta nie stawił się nikt z TSM, ale przewodniczący Rady Miasta Bogusław Potański odczytał pismo o dość mocnej wymowie.

Nadesłany przez TSM list zaczyna się od podziękowań za zaproszenie na sesję, na której mają być omawiane inwestycje wspólne ze spółdzielniami mieszkaniowymi. Zwrócono przy tym uwagę, że to pierwsze takie zaproszenie od 32 lat.

Autora pisma zdumiewa fakt, że zaproszenie na sesję otrzymano dosłownie na 3 dni przed sesją, chociaż dużo wcześniej znany był ramowy plan pracy. TSM zwrócił uwagę, że trwa właśnie sezon urlopowy, a w dniu sesji przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu jest rozprawa z udziałem władz TSM i TTBS, na posiedzeniu nie będzie nikogo z zarządu.

Poniżej cytat z dalszej części odczytanego na sesji pisma:

„Zarząd TSM ma mieszanie uczucia co do współpracy z miastem Tarnobrzeg.
Współpracę rozumiemy jako zdolność tworzenia więzi i współdziałania z innymi, umiejętność pracy w grupie na rzecz osiągania wspólnych celów, umiejętność wspólnego wykonywania zadań i wspólnego rozwiązywania problemów.

Tak natomiast wygląda współpraca ze strony władz miasta: na pisma kierowane do Prezydenta Miasta Tarnobrzega przez władze TSM, pomimo ponagleń z naszej strony, nie otrzymujemy odpowiedzi przez kilka miesięcy. Z informacji przekazywanych z Urzędu Miasta do lokalnych mediów dowiadujemy się o planowanych inwestycjach wspólnych z miastem, natomiast nikt wcześniej z Tarnobrzeską Spółdzielnią Mieszkaniową na ten temat nie rozmawia. Ostatecznie inwestycje te nie są realizowane.

Od 4 lat władze miasta mają plany związane z gospodarką odpadami, które między innymi dotyczą wymiany altan śmietnikowych. Ostatnio w miesiącach maj-czerwiec, zaangażowanych w projekt, który miały złożyć władze miasta Tarnobrzega, było kilku pracowników TSM. Okazało się, że tym razem Urząd Miasta nie zdążył złożyć projektu w odpowiednim czasie.”

You May Also Like