Paweł Kowal jedynką Koalicji Obywatelskiej w naszym okręgu

Znamy już niemal pełną kandydatów Koalicji Obywatelskiej. Według dzisiejszych informacji w okręgu 23 rzeszowsko-tarnobrzeskim jedynką na liście Koalicji Obywatelskiej będzie Paweł Kowal. Wbrew moim przewidywaniom, nie jest to spadochroniarz. Co prawda w swojej bogatej karierze politycznej startował z Chrzanowa, Krakowa, czy Warszawy, ale jednak urodził się i wychował w Rzeszowie.

To już tradycja, że w naszym okręgu pojawiają się kandydaci kojarzeni z konserwatywnym skrzydłem Koalicji Obywatelskiej. Historia Pawła Kowala wskazuje na takie właśnie pochodzenie. Parlamentarzysta V, VI i IX kadencji sejmu i deputowany do PE VII kadencji wiązał się m.in. z Prawem i Sprawiedliwością, partią Polska Jest Najważniejsza, partią Polska Razem, teraz, po raz kolejny startuje do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej.

Wczoraj poznaliśmy trójkę innych kandydatów Koalicji Obywatelskiej z naszego okręgu, a dzisiaj już niemal pełną listę (poniżej). Z Tarnobrzega oprócz Grażyny Potańskiej kandyduje Katarzyna Paluch – panie blisko współpracowały ze sobą w pierwszej i części drugiej kadencji TRK.

Lista kandydatów Koalicji Obywatelskiej do sejmu

Paweł Kowal
Krystyna Skowrońska
Jacek Wiśniewski
Błażej Bieniasz
Bogusława Czachor
Krzysztof Lipczyński
Renata Butryn
Sławomir Czwal
Grażyna Potańska
Józef Gdański
Tomasz Cyran
Zbigniew Możdżeń
Anna Krajewska
Marta Kabara–Dziadosz
Michał Karkut
Krzysztof Trofiniak
Krzysztof Feret
Maja Drożdzak
Roman Kołacz
Agata Kawalec-Pałka
Dariusz Bukowski
Marcin Jurzysta (Zieloni)
Rafał Niedzielski
Dariusz Żmuda
Agnieszka Wardas
Magdalena Czechowicz-Dulian
Urszula Owsiany
Katarzyna Paluch
Małgorzata Sztaba Cholewa
Zdzisław Gawlik. 

Według prognoz wyborczych Koalicja Obywatelska może liczyć w naszym okręgu na dwa mandaty, przy 9 mandatach dla PiS, 3 dla Konfederacji i 1 dla Trzeciej Drogi i braku mandatu dla Lewicy. Można przyjąć, że Paweł Kowal uzyskuje mandat niejako z automatu, zatem walka o drugi mandat będzie zacięta. Cztery lata temu w starciu o drugie miejsce biorące Zdzisław Gawlik (14305 głosów) przegrał z Krystyną Skowrońską z Mielca (16903 głosy).

Ryszard Petru kandydatem do Senatu w naszym okręgu?

Na koniec ciekawostka i potwierdzenie moich podejrzeń z czerwca. Podejrzenia w linku poniżej:
https://tarnobrzeg.info/forum/viewtopic.php?p=216043#p216043

Według niepotwierdzonych wciąż informacji kandydatem paktu senackiego w naszym okręgu może być polityk popularny, chociaż niekojarzony z wieloma sukcesami – Ryszard Petru. Pisałem o tym 13 czerwca.

You May Also Like