Wernisaż i wystawa akwareli Urszuli Rams-Farbiszewskiej

Tarnobrzeski Dom Kultury zaprasza na wernisaż wystawy akwarel Urszuli Rams-Farbiszewskiej. Rozpoczęcie w galerii TDK w dniu 8 września o godz. 17:00

Akwarela

Artystka jest absolwentką architektury krajobrazu z doświadczeniem jako grafik komputerowy i fotograf. Jej prace są różnorodne niczym kobiece nastroje. Tworzy fantastyczne scenerie w technice akrylu, portrety oraz botaniczne akwarele. Nie lubi monotonii, więc śmiało porusza się między formatami, tematami i technikami.

Sama o sobie mówi, że może namalować wszystko i na wszystkim, co udowadnia tworząc miedzy innymi murale i personalizowane kurtki. Inspiracje czerpie z otaczającej ją rzeczywistości, ale też z fantastyki, którą się zaczytuje.

Nie boi się nawiązywać zarówno do wielkich mistrzów świata sztuki jak i do popkultury. Prywatnie jest fascynatką sportu i miłośniczką roślin. Pasjonuje ją średniowieczna sztuka sakralna. W mediach społecznościowych publikuje swoje prace pod panieńskim nazwiskiem @_rams_art

W projekcie „Artystyczne talenty Podkarpacia” postanowiłam namalować akwarele, które w mniej lub bardziej oczywisty sposób kojarzą mi się z naszym regionem. Nie mogło zabraknąć tarnobrzeskich akcentów, portretu niedoścignionego Mistrza malarstwa, czy przedstawienia tradycyjnego stroju ludowego charakterystycznego dla kultury Lasowiackiej. Serdecznie zapraszam do spojrzenia na Podkarpacie moim malarskim okiem.

Urszula Rams-Farbiszewska

You May Also Like