Urząd Miasta będzie nagrywał przychodzące połączenia

W związku z ogłoszeniem zarządzenia nr 340/2023 Prezydenta Miasta Tarnobrzega z dnia 29 sierpnia 2023 r. w sprawie systemu nagrywania rozmów telefonicznych informuję, że od dnia 12 października 2023 r. wszystkie rozmowy przychodzące na numery służbowych telefonów stacjonarnych Urzędu Miasta Tarnobrzega, podobnie jak ma to miejsce w większości instytucji publicznych, będą nagrywane. Głównym celem wdrożenia systemu jest zapewnienie bezpieczeństwa i doskonalenie jakości obsługi Interesantów, ochrona interesu prawnego osoby, której dane osobowe zarejestrowano w systemie oraz Prezydenta Miasta Tarnobrzega na wypadek prawnej potrzeby wykazania faktów, dochodzenia lub obrony roszczeń, a także zabezpieczenia materiału dowodowego.

Od 12 października br. osoba wykonująca połączenie telefoniczne na którykolwiek z numerów telefonów stacjonarnych magistratu informowana będzie o nagrywaniu rozmowy telefonicznej poprzez komunikat odtwarzany automatycznie w oczekiwaniu na połączenie, o treści: „Witamy w Urzędzie Miasta Tarnobrzega. Informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo oraz jakość obsługi Interesantów rozmowa telefoniczna jest nagrywana. Jeżeli nie wyrażacie Państwo na to zgody, prosimy o przerwanie połączenia i kontakt osobisty, pisemny, poprzez e-mail lub platformę ePUAP. Administratorem Danych Osobowych jest Prezydent Miasta Tarnobrzega. Klauzula informacyjna dotycząca nagrywania rozmów telefonicznych w Urzędzie Miasta Tarnobrzega zamieszczona jest na stronie internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Urzędu Miasta Tarnobrzega w zakładce: Informacje o danych osobowych/Klauzule informacyjne lub może być przez Państwa odsłuchana pod numerem telefonu 15 81 81 500”.

Podstawą nagrywania rozmowy telefonicznej jest zgoda osoby dzwoniącej. Kontynuacja połączenia telefonicznego po wysłuchaniu komunikatu oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Info: UM

You May Also Like