Mamy 80% dofinansowania na remont ul. Garażowej

Blisko 2 miliony złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na 2024 rok otrzyma Tarnobrzeg na przebudowę ulicy Garażowej. Ta edycja Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg miała na celu wsparcie inwestycji na drogach lokalnych, powiatowych i gminnych. Dofinansowanie otrzymały obydwa złożone przez Miasto Tarnobrzeg wnioski, na ul. Garażową (droga wewnętrzna) w odcinku od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza w kierunku bloku socjalnego i w odcinku biegnącym wzdłuż garaży w kierunku skrzyżowania z ul. E. Kwiatkowskiego (droga gminna).

– Kolejna ulica w mieście doczeka się przebudowy, poprawi się komfort i bezpieczeństwo jej użytkowników, zarówno kierowców, jak i pieszych, tym bardziej, że to ulica, chociaż niezbyt długa, ale bardzo mocno eksploatowana, bo prowadząca na miejskie targowisko. Wyniki tego naboru cieszą tym bardziej, że dzięki naszym staraniom po raz pierwszy otrzymaliśmy dotacje z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 80 procent wartości każdego z zadań. Do tej pory przyznawane tarnobrzeskim inwestycjom dofinansowania z tego źródła wynosiły 50 procent – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Koszt inwestycji przebudowa drogi wewnętrznej ul. Garażowa w Tarnobrzegu szacuje się na 758 195,40 zł. Przyznane na przebudowę dofinansowanie w wysokości 80 procent wartości zadania to 606 556,32 zł. Wkład własny miasta wyniesie 151 639,08 zł.

Koszt inwestycji przebudowa drogi gminnej ul. Garażowa w Tarnobrzegu to 1 685 233,07 zł. Dofinansowanie w wysokości 80 procent wartości zadania to 1 348 186,45 zł. Wkład własny gminy wyniesie 337 046,62 zł.

Info: UM

You May Also Like