Muzyka z Energią – kolejny koncert na Zamku

Przed nami kolejna odsłona koncertowego cyklu „Spotkania muzyczne w tarnobrzeskim zamku. Muzyka z Energią”. W niedzielę, 29 października, w zamkowych wnętrzach w Tarnobrzegu rozbrzmiewać będą utwory takich mistrzów jak Wolfgang Amadeusz Mozart, Ignacy Jan Paderewski i Fryderyk Chopin w wykonaniu Stanisława Majewskiego, absolwenta i pracownika poznańskiej Akademii Muzycznej. Partnerem wydarzenia organizowanego przez Muzeum – Zamek Tarnowskich w Tarnobrzegu jest ENEA Połaniec.

Stanisław Majewski pierwsze szlify jako pianista zdobywał w Szkole Muzycznej w Gnieźnie, gdzie uczył się pod kierunkiem dra Szymona Musioła. Już wtedy występował na koncertach i brał udział w konkursach fortepianowych, niejednokrotnie zostając ich laureatem. W roku 2017 rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu w klasie fortepianu prof. dr hab. Anny Organiszczak. W roku akademickim 2020/21 doskonalił swoje umiejętności pod kierunkiem prof. Tima Ovensa na Uniwersytecie Muzyki i Sztuk Performatywnych w Wiedniu.  Stanisław Majewski za cel obrał sobie przedstawianie klasycznej muzyki fortepianowej w sposób czytelny i przystępny dla każdego odbiorcy. Sam prowadzi swoje koncerty wprowadzając słuchaczy w świat twórczości kompozytorów polskich i zagranicznych. W repertuarze posiada dzieła twórców takich jak Fryderyk Chopin, Johann Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart, Ignacy Jan Paderewski, Ludwig van Beethoven czy Johann Strauss. Wykonuje arcydzieła literatury fortepianowej, lecz także własne aranżacje utworów z pogranicza muzyki klasycznej i rozrywkowej. Współpracuje i koncertuje z wokalistami. Poświęca się też nauczaniu gry na fortepianie.

W Tarnobrzegu S. Majewski zaprezentuje się w Sonacie D-dur  KV 311 Wolfganga Amadeusza Mozarta. W jego wykonaniu usłyszymy także Nokturn B-dur op.16/4 i Krakowiak fantastyczny op. 14/6 Ignacego Jana Paderewskiego. W programie koncertu znalazły się również dzieła Fryderyka Chopina: Mazurek e-moll op.17/2, Mazurek C-dur op.67/3, Mazurek gis-moll op.33/1, Mazurek D-dur op.33/2, Ballada g-moll op.23, Etiuda E-dur op.10/3 oraz Polonez As-dur op.53.

Koncert Stanisława Majewskiego w ramach cyklu „Spotkania muzyczne w tarnobrzeskim zamku. Muzyka z Energią” w niedzielę, 29 października, godz. 17.00. Bilety do nabycia w kasie Muzeum-Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu.

You May Also Like