Uczennice Technikum Architektury Krajobrazu w ZS 2 zaprojektowały przebudowę pl. Głowackiego

Miasto Tarnobrzeg przygotowuje się do przebudowy placu Bartosza Głowackiego. Na zaproszenie prezydenta Tarnobrzega do opracowania rozwiązań architektonicznych mających odmienić centralny plac miasta odpowiedziały uczennice Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół numer 2 w Tarnobrzegu.  –  Funkcjonalność i estetyka placu Bartosza Głowackiego, zdaniem wielu osób, pozostawia sporo do życzenia.

Mieszkańcy Tarnobrzega od dawna podnosili, że na placu jest zdecydowanie za mało zieleni, latem doskwiera trudny do zniesienia upał, wielu nie podoba się wszechobecna czerwona kostka. Słowem, to miejsce mało przyjazne, nie zachęca do spędzania czasu. Przygotowujemy się  do odmienienia tego miejsca. Chcemy wziąć pod uwagę propozycje ludzi młodych, dla których ten plac powinien być jednym z ulubionych miejsc spotkań. Przyznaję, efekt pracy młodzieży zachwyciły mnie. W młodych ludziach drzemie naprawdę wielki potencjał – mówił prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Przygotowania projektów zagospodarowania placu Bartosza Głowackiego podjęły się uczennice Technikum Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół numer 2 w Tarnobrzegu. W oficjalnej prezentacji projektów uczestniczył dyrektor szkoły Marek Szczytyński oraz nauczycielki, Wioleta Orłowska i Katarzyna Ramian, które sprawowały pieczę nad pracami uczennic. Jak zapowiedział prezydent, propozycje młodzieży zostaną przedstawione firmie, która została wyłoniona do opracowania projektu przebudowy placu B.Głowackiego.

W postepowaniu o udzielenia o udzielenie zamówienia na wykonanie zadania pn.:  Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowych wraz z nadzorem autorskim dla zadania inwestycyjnego „Przebudowa Placu B. Głowackiego w Tarnobrzegu w ramach adaptacji przestrzeni publicznej do zmian klimatu” najkorzystniejszą ofertę złożyło Studio Projektowe ARCHIGRAF z Niska.

Info/fot. UM

You May Also Like