Jak pozbyć się śladów remontu? Wywóz gruzu – kiedy warto skorzystać z usługi profesjonalistów

Odświeżanie wystroju domu czy mieszkania wymaga nakładów finansowych, czasu oraz właściwego podejścia. Zazwyczaj jeśli nie większość, to przynajmniej część prac wykonuje wyspecjalizowana ekipa. Nie inaczej może być z wywozem pozostałości po działaniach profesjonalistów. Dlaczego zlecenie tego zespołowi z odpowiedniej firmy to znakomity pomysł? Tego możesz się dowiedzieć po przeczytaniu naszego artykułu.

Co zrobić z gruzem po remoncie?

Minusem remontu jest to, że zanim zaczniesz cieszyć się nowym wyglądem wnętrza, trzeba posprzątać. Nie chodzi jedynie o zebranie drobnych resztek, a nierzadko o duże odpady budowlane, skute płytki czy kawałki cegieł. Obok gruzu można wymienić potłuczoną porcelanę, fragmenty betonu, zerwane tapety i stare przewody. To, co pozostało po pracach ekipy, zależy od ich rozległości. Remont generalny wymaga czasami zrywania podłóg i kucia ścian, więc pozostaje po nim mnóstwo śmieci.

Kolejną wadą jest brak wiedzy na temat miejsca, w którym składuje się odpady. Wielu ludzi nie orientuje się, gdzie należy je wywieźć i jakie dokumenty są do tego potrzebne. Mało tego, nie zdaje sobie sprawy, że wymagane są jakieś wnioski. Nie brakuje tych, którzy próbują niefrasobliwie pozbyć się resztek poremontowych nielegalnie. To bardzo zły pomysł – grożą za to wysokie kary, a stawki określa Kodeks wykroczeń. Aktualnie za bezprawny wywóz gruzu można otrzymać grzywnę w wysokości do 5 tys. zł.

Dlaczego warto zlecić wywóz gruzu?

Jeżeli masz czas, wiedzę o punktach składowania odpadów, a także dysponujesz odpowiednimi pojemnikami (kontenerem) oraz pojazdem, możesz samodzielnie zawieźć gruz na miejsce. Istnieje jednak inne rozwiązanie, z którego chętnie korzystają ludzie planujący remont. Można skontaktować się z profesjonalną firmą specjalizującą się w wywozie pozostałości po pracach budowlanych. To opcja dla tych, którzy wolą poświęcić uwagę innym kwestiom, np. zakupom mebli do odświeżonego mieszkania. Dzięki ekipie mogą również nie przejmować się tzw. papierologią, wypełnianiem wniosków i zdobywaniem podpisów.

Nie ma znaczenia, w jakiej miejscowości ma się odbyć wywóz odpadów budowlanych Grudziądz, Katowice czy Zakopane – w dzisiejszych czasach zespół dojedzie do zleceniodawcy bez problemu. Szczególnie jeśli wybierzesz sprawdzoną markę taką jak gruzy.pl. Nie tylko dopasuje do poremontowych resztek optymalne gabaryty kontenera. Duży staż na rynku pozwala firmie oferować korzystne obniżki oraz udogodnienia. Między innymi, chętni mogą przerzucić na nią wystawianie kart BDO. Nowoczesny system online umożliwia realizację zleceń oraz płynny kontakt z klientami.

Gdzie znaleźć firmę wywożącą gruz?

Przedsiębiorstwa zajmujące się tym sektorem można dziś wyszukać w każdym województwie. Niektóre świadczą usługi na większym terenie – mogą dojechać do klienta zlokalizowanego w innym regionie kraju. Jednym z nich jest marka gruzy.pl, która oferuje wywóz gruzu w Grudziądzu, Sosnowcu, Krakowie czy Warszawie. Jeżeli chcesz pozbyć się pozostałości po pracach remontowych, weź pod uwagę usługi tej firmy.

Materiał partnera