Pracują, chronią i dbają o zdrowie

Końcówka października to czas wytężonej pracy dla strażaków OSP w Tarnobrzegu, szczególnie dla pionu operacyjnego. Tradycyjnie w tym czasie przeprowadzane są przeglądy sprzętu pożarniczego. Wszystkie jednostki sprawdzają i prezentują sprzęt, a także jego stan, pod kątem sprawności, czystości oraz dokumentacji technicznej. Prezentacja ma miejsce przed komisją powołaną przez Komendanta Miejskiego PSP w Tarnobrzegu. Po kontroli tarnobrzeskie jednostki, otrzymały oceny bardzo dobre.

– Strażacy uczestniczyli w posiedzeniu Zarządu Oddziału Miejskiego ZOSP RP w Tarnobrzegu, gdzie poruszali zagadnienia dotyczące działalności jednostek OSP w tym i przyszłym roku. Znaczącą cześć posiedzenia poświęcono na zagadnienia zdrowotne. W szczególności na informacje dotyczące profilaktyki zapobiegania nowotworom. Zarząd potraktował spotkanie bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Strażacy licznie uczestniczyli w prezentacji i wykładzie na  temat nowotworów, profilaktyki, badań kontrolnych, zdrowego odżywianie i aktywności ruchowej – mówi Komendant Miejski Ochrony Przeciwpożarowej w Tarnobrzegu, Wojciech Zioło.

Prelegentami w czasie posiedzenia zarządu byli Katarzyna Soból – Ochalik, pielęgniarka onkologiczna z tarnobrzeskiego szpitala i Piotr Błaszkiewicz, prezes Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową. Ten ostatni odpowiedziany jest za realizację Projektu Ministerstwa Zdrowia pod nazwą „Planuję długie życie – zrób C.O.Ś. dla zdrowia”.

Info: KM OSP w Tarnobrzegu

You May Also Like