Panele akustyczne – co warto wiedzieć?

Panele akustyczne są doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy liczą na solidne wyciszenie jakiegoś pomieszczenia albo nawet całego mieszkania. Panele są skutecznym sposobem na tłumienie hałasów dochodzących z zewnątrz. Równocześnie poprawiają akustykę w środku pomieszczeń. Szeroka oferta sklepowa sprawia, że możemy znaleźć rozwiązanie doskonale dopasowane do naszych potrzeb. Czytaj dalej!

  1. Adaptacja akustyczna ścian – podstawowe informacje
  2. Właściwa akustyka w miejscu pracy

Panele akustyczne ścienne i sufitowe są zalecane w miejscach wymagających właściwej akustyki.

Adaptacja akustyczna ścian – podstawowe informacje

Dobre zaadaptowanie sufitu i ścian jest niezwykle pomocne w osiągnięciu świetnej jakości dźwięku. Gdy projektuje się nagraniowe studio warto pamiętać, aby odpowiednio wyciszać i „wygłuszać” pomieszczenie. Dzięki temu każde nagranie będzie przebiegało w komfortowych warunkach. W biurach warto skracać czas pogłosu oraz eliminować hałasy. Sprawi to, że uzyskamy lepszą efektywność oraz samopoczucie osób pracujących w takim miejscu. Kiedy tworzymy domowe kino lub pokój audio, nawet najdroższy sprzęt w źle zaadaptowanym wnętrzu nie będzie brzmiał korzystnie.
W trakcie samodzielnego przygotowywania projektu pomieszczenia warto pamiętać o dobieraniu odpowiednich paneli do problemu, który występuje. Następnie powinno się określić ilość ustrojów oraz ich rozmieszczenie. Poprawnie wykonany projekt eliminuje wiele problemów akustycznych. Panele dźwiękochłonne i akustyczne, a już w szczególności panele dekoracyjne sprawdzają się we wszystkich pomieszczeniach. Odwiedź https://asound.pl/ i sprawdź bardzo dobrej jakości panele akustyczne.

Właściwa akustyka w miejscu pracy

Niewłaściwa akustyka w miejscu pracy to niestety powszechne zjawisko negatywnie odbijające się na skutecznym wykonywaniu biurowych obowiązków. Odpowiednia koncentracja podczas wykonywania pracy to podstawa, a niestety rozpraszające dźwięki w tle mocno zmniejszają wydajności pracowników. Duża ilość pracowników używa słuchawek jako „rozwiązania” problemu, ale trzeba pamiętać, że słuchanie muzyki może obniżyć właściwą koncentrację. Warto pamiętać, że mózg ma skłonność do przysłuchiwania się wszystkim dźwiękom (nawet w sytuacji, gdy skupia się na czymś innym), dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji okazuje się zakup do biura produktów, które pochłaniają dźwięki.
Pierwszym rozwiązaniem poprawiającym akustykę w biurze są ścianki działowe. Dzięki nim można dzielić biuro ekranami dźwiękochłonnymi rozbijającymi fale dźwiękowe w pomieszczeniu. Ekrany akustyczne zmniejszają ogólny poziom hałasu. Ekrany mogą być ustawione pod różnymi kątami, co zapewnia wiele możliwości wyposażenia biur wg naszych upodobań.
Drugie rozwiązanie to ekrany biurkowe montowane bezpośrednio na blacie. Daje to pracownikom możliwość lepszego skupienia się na pracy bez rozproszenia się przez stukające klawiatury współpracowników lub półszeptane rozmowy. Biurkowe ekrany poleca się zwłaszcza do biurek z regulacją wysokości – bez problemu podążają za zmianami wysokości blatu.
Trzecie rozwiązanie stanowią panele ścienne. Ich wybór obejmuje różne kształty, rozmiary i kolory. Daje to możliwość dopasowania ich, łączenia i tworzenia ciekawych kompozycji wg naszych upodobań.

Artykuł sponsorowany