Miasto planuje zaciągnięcie zobowiązania finansowego na dzierżawę ozdób świątecznych

Na najbliższej sesji Rady Miasta radni będą głosowali projekt uchwały o zgodzie na zaciągnięcie zobowiązania finansowego na wartość 159 224,89 zł na wydzierżawienie ozdób świątecznych. Zobowiązania mają być spłacone w roku 2024 z dochodów własnych miasta.

To nie jedyne planowane zobowązania, które mają być przełożone na przyszły rok. Radni będą głosować również nad wyrażeniem zgody na zaciągnięcie zobowiązań finansowych na:

  • dokumentacje projektową dostosowującą budynek na św. Barbary 1 do wymagań p.poż. (ponad 100.000 zł), w budynku stwierdzono wiele nieprawidłowości w trakcie kontroli PSP
  • realizację zadania „Bezpieczne i przyjazne miejskie ulice – nowe drogi i chodniki dla mieszkańców” – ponad 1,726 mln zł – projekt z Budżetu Obywatelskiego głosowanego w roku 2022.
  • na usuwanie pojazdów oraz prowadzenie parkingu strzeżonego blisko 80 tys. zł
  • na prace konserwatorsko restauratorskie przy zakrystii kościoła p.w. św. Marii Magdaleny na os. Miechocin – 408 tys. zł
  • prace budowlano-konserwatorskie w kamienicy przy ul. Sienkiewicza 7 – 210 tys. zł
  • prace budowlano-konserwatorskie w kamienicy przy ul. Sienkiewicza 5 – 170 tys. zł
    W trzech ostatnich przypadkach większość środków spłacimy z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

Świąteczne dekoracje obejmą światełka wzdłuż głównych ulic miasta (Wyszyńskiego, Sikorskiego, Kopernika, Wyspiańskiego, Mickiewicza), oświetlenie fontann, dekorację rond, skrzyżowań, drzew na placu dr Surowieckiego, ustawienie renifera pod urzędem, choinka i bombka 3D z siedziskiem na rynku. Nie zabraknie popularnych rozświetlonych ramek na rynku i pod urzędem. Nowością będzie gwiazda 3D i napis świetlny „Wesołych Świąt” na nowym rondzie wjazdowym na drogę obwodową.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like