Podatek rośnie, ale tylko dla nieruchomości związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej

Po stosunkowo umiarkowanej podwyżce cen wody i kanalizacji mamy kolejne dobre wieści dla mieszkańców Tarnobrzega. I trochę gorsze, dla prowadzących w mieście działalność gospodarczą.

O wspomnianym umiarkowanym wzroście cen wody i kanalizacji pisałem tutaj:

Na najbliższą sesji Rady Miasta planowane jest głosowanie w sprawie podwyżki podatków od nieruchomości. Stawki dla gruntów i budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej mają wzrosnąć o 15%. Podwyżka uzasadniana jest wysokim wzrostem poziomu cen. Dodatkowo w przypadku budynków handlowych stawek będzie wyższa jeśli powierzchnia obiektu przekracza 400m2. W zeszłorocznej uchwale próg wyższej stawki wynosił 1000 m2 powierzchni obiektu.

Dla budynków mieszkalnych i gruntów pozostałych stawki pozostają bez zmian. Mało tego – w przypadku budynków pozostałych zlokalizowanych na gruntach mieszkaniowych lub gruntach rolnych zabudowanych, stawka podatku zostaje obniżona z obecnych 9,00 zł/m2 do 7,00 zł/m2. To problem znany i podnoszony od dawna – jeśli ktoś nie użytkował hektara gruntu, to podatek od starej stodoły mógł wprawić w osłupienie. Rok wyborczy ma swoje zalety!

Tabela ze proponowanymi stawkami, stawkami obecnie obowiązującymi i maksymalnymi dopuszczalnymi poniżej:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like