Router na kartę SIM, jaki wybrać?

Wbrew pozorom nie w każdym mieszkaniu czy domu jest możliwość połączenia się z Internetem za pomocą tradycyjnego kabla lub światłowodu. W takim przypadku niezbędny staje się router na kartę SIM. W jakich jeszcze sytuacjach warto go mieć? I najważniejsze – na co zwrócić uwagę w trakcie jego kupowania?

Kiedy powinno się korzystać z routera na kartę SIM?

Kupując router na kartę SIM, warto zastanowić się kiedy i gdzie będziemy chcieli z niego korzystać. Przede wszystkim, nie musi to być zastępstwo dla routerów połączonych z Internetem za pośrednictwem światłowodu lub tradycyjnego łącza kablowego. Router na kartę SIM może stanowić ich uzupełnienie. Chociażby wtedy, gdy jest problem z dostępem do stacjonarnego Internetu.  Oczywiście w miejscach, gdzie nie ma innej opcji, routery LTE będą świetnym rozwiązaniem. Plusem jest to, że ich konfiguracja nie jest trudna. Może to być idealny pomysł na dostęp do Internetu na wakacjach albo w trakcie długich podróży służbowych. Wiadomo, że niektórzy z nas czas spędzany w pociągu wykorzystują na załatwienie różnych spraw zawodowych. Dzięki dobrej jakości routerowi nie będzie problemu z dostępem do Internetu. Tym bardziej, że są to urządzenia o różnych gabarytach i parametrach, więc każdy ze spokojem wybierze coś idealnego dla siebie.

Co warto wiedzieć o routerach na kartę SIM?

Przede wszystkim trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego o routerach na kartę SIM można powiedzieć, że są to routery LTE? LTE to technologia związana z przesyłaniem danych, powszechnie wykorzystywana przez operatorów różnych sieci komórkowych. Nieustanny rozwój umożliwia sprawniejsze i szybsze przesyłanie nawet dużych pakietów danych. Dlatego też coraz częściej można w sklepach kupić routery 5G, czyli takie, które bez problemu obsługują właśnie piątą generację sieci komórkowej. Wśród innych zalet routerów na kartę SIM można jeszcze wymienić:

  • możliwość podłączenia go z komputerem za pomocą kabla,
  • obsługiwanie najpopularniejszych częstotliwości transmisji danych,
  • wsparcie technologii MESH.

Nie są to oczywiście wszystkie zalety routerów na kartę SIM. Dla każdego użytkownika ważne będzie coś innego. Jest to uzależnione od tego, czego potrzebujemy w domu lub w firmie.

Artykuł sponsorowany