Ferie w Tarnobrzeskim Domu Kultury

Co robić w ferie? Przyjdźcie do TDK-u! Będą filmy, spektakl, spotkania z ciekawymi ludźmi, ceramika, malowanie, gry i zabawy. Tarnobrzeski Dom Kultury przygotował bogaty i ciekawy program zajęć dla dzieci podczas ferii. Niemal codziennie będzie tu można wziąć udział w jakiejś formie aktywności.

Serię feryjnych wydarzeń rozpocznie w sobotę 27 stycznia konkurs „Śpiewajmy Kolędy i Pastorałki”. Młodzi wokaliści i muzycy na scenie TDK powalczą o ciekawe nagrody. Wstęp jest otwarty dla wszystkich chętnych, organizatorzy zachęcają do przyjścia, posłuchania i kibicowania wykonawcom. Początek przesłuchań o godz. 11.00.

W poniedziałek 29 stycznia odbędą się zajęcia pod hasłem „W zimowej krainie dźwięków”, które poprowadzi instruktorka TDK Katarzyna Dereń. W programie odgłosy zimy, zagadki muzyczne, piosenki i zabawy muzyczno-ruchowe. Nie zabraknie konkursów i niespodzianek.

30 stycznia odbędzie się pokaz w ramach cyklu Mój ulubiony bohater filmowy. Dzieci obejrzą animację MIRACULOUS: BIEDRONKA I CZARNY KOT. Po filmie odbędzie się spotkanie z policjantami, strażakami i służbą ochrony kolei, którzy opowiedzą uczestnikom jak zadbać o swoje i innych bezpieczeństwo podczas ferii. Będą też konkursy i niespodzianki. Bilet na film kosztuje 10 zł.

Tego samego dnia TDK zaprasza na spektakl „Tajemnice przyszowskiego lasu”. Zaprezentuje go Teatr Lalkowy „Przytulanka” z MDK w Stalowej Woli. Twórcy zabiorą nas do średniowiecznej Puszczy Sandomierskiej. Dowiemy się skąd się wzięły krasnoludki i jak powstała nazwa Przyszów, w którym to Kazimierz Wielki postawił zameczek myśliwski. Akcja tej lasowiackiej godki, umiejscowiona w początkach XV wieku, nawiązuje do prawdy historycznej, jaką zaczerpnięto z książki ks. Wilhelma Gaja-Piotrowskiego „Królewski zamek w Przyszowie”. Wstęp na spektakl jest bezpłatny, za okazaniem wejściówki, które będzie można odebrać z TDK od 24 stycznia.

W środę 31 stycznia zaplanowano popołudniowe zajęcia, na których będzie można się trochę pobrudzić. Będą to eksperymentalne warsztaty ceramiczne, w czasie których uczestnicy wykonają własne, niepowtarzalne gliniane przedmioty. Mogą wziąć w nich udział dzieci powyżej 10 lat, a poprowadzą je instruktorzy z Pracowni Ceramika Wojciech&Monika.

Kolejne zajęcia odbędą się 1 i 2 lutego. Będzie to spotkanie z teatrem dla dzieci w wieku 7-10 lat. Pierwszego dnia poprowadzi je instruktorka TDK Agnieszka Mroczka. Drugiego dnia zaś przyjedzie gość – Katarzyna Pawłowska – animatorka kultury z MDK w Stalowej Woli, koordynatorka festiwalu RELACJE, aktorka, reżyserka, od lat prowadząca zajęcia teatralne.

Drugi tydzień rozpoczną zajęcia plastyczne „Czy zimą kwitną drzewa?”. Uczestnicy będą eksperymentować z kolorem poznając twórczość Vincenta van Gogha. Warsztaty poprowadzi instruktorka TDK Elżbieta Miśkiewicz-Zamojska.

6 lutego odbędzie się kolejny pokaz z cyklu Mój ulubiony bohater filmowy: MAVKA I STRAŻNICY LASU. Także tego dnia po pokazie odbędzie się spotkanie z gościem, będą konkursy i niespodzianki dla uczestników. Także na ten seans bilet kosztuje 10 zł.

Dwudniowe warsztaty plastyczne zakończą cykl zajęć feryjnych. 7 i 8 lutego odbędzie się spotkanie pod tajemniczym tytułem „Zimowa drukarnia – stół pełen mroźnych smakołyków”. Poprowadzi je instruktorka TDK dr Magdalena Stokłosa.

Ferie zakończy hucznie wielki Bal Karnawałowy! Mile widziane są przebrania, maski, makijaże i bajkowe rekwizyty. W programie sportowe zmagania, taneczne korowody oraz wybór królowej i króla balu. Początek o 15.00.

Wszystkie warsztaty, spektakl i bal są bezpłatne. Na zajęcia natomiast obowiązują zapisy pod nr. tel.: 15 822 21 10 w. 24. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.tdk.tarnobrzeg.pl

Tekst przy współpracy z mmpfarby.pl

You May Also Like