Tarnobrzeg, info z 4 tygodnia roku 2024

Akcje charytatywne, kampania prezydencka, inwestycje elektryczne, handlowe, drogowe, sportowe, wydarzenia i znów mniej zieleni, chociaż uschniętej.

Tarnobrzeżanie charytatywnie

Finał WOŚP

Wciąż trwa 32 Finał WOŚP, jak piszę tekst, to tarnobrzeżanie ofiarowali już w gotówce ponad 120 tys. zł. Będzie więcej. Dużo więcej. Akcja, jak mało która, zbliża młodzież do kościoła :). Zresztą nie tylko młodzież. Ale zbiórki pod kościołami to głównie przedpołudnie. Tradycyjny finał na rynku z bardzo szerokim zaangażowaniem miasta, służb, aukcjami, konkursami, koncertami, pokazami i cichym światełkiem do nieba i wielką Pipą.

Gwiazdą wieczoru postać nie tylko muzyczna, ale telewizyjna – Norbi. Wolontariuszom trochę pomogła handlowa niedziela, więcej ludzi ruszyło się z domu. Trafiłem na koncert „rocka motocyklowego”, zupełnie nie spodziewając się czego można się na scenie spodziewać.

Ale nie tylko WOŚP

Nie wiem jak szeroko, ale zaistniała dzisiaj w Tarnobrzegu i inna akcja charytatywna, ze zbiórką do puszek innego koloru i z innymi logotypami. Niedaleko wolontariuszy WOŚPu, równie zaangażowana młodzież prowadziła zbiórkę na rzecz tarnobrzeskiego DPS, a do udziału w akcji zachęcał przedstawiciel miejskiego organu.

Trafiłem na różne komentarze przechodniów co do wyboru formy, miejsca i czasu. Jak by nie patrzeć, różnorodność i wielość możliwości jest dobra i raczej odbieram to jako coś oprócz niż zamiast. Różnica taka, że w drugiej akcji była tylko młodzież i tylko puszki, bez kojarzonej z WOŚPem wielkiej pompy i oprawy. Na pewno DPS ma duże potrzeby, a środki trafiają tam bezpośrednio.

Polityka

Prezydent Dariusz Bożek po raz kolejny odwiedził radio Leliwa. Zapowiedział kampanię pozytywną, koniec hejtu i nienawiści, bo to sytuacja zgodna z jego naturą.
Cały wywiad można odsłuchać pod poniższym linkiem:

Dominowały „pytania pochwalne”, albo formułowane jako wystawione piłki, chociaż całość nie wyglądała na ustawkę:
Kiedy galeria? Jedna już rośnie, a drugą mam obiecaną w marcu.
Mamy piękne jezioro i dobry abonament, ludzie przeprowadzają się tu z Warszawy, a Jezioro przynosi zysk.
Kiedy będzie zrobiona moja ulica, która będzie zrobiona w tym roku z Polskiego Ładu?
Czy będą równie wspaniałe Dni Tarnobrzega, jak Pan nam zrobił w zeszłym roku?
Chcę pochwalić dekoracje świąteczne i czy w tym roku też będą potańcówki?
Bardzo fajna inicjatywa z TikTokiem.
itd.

Kto czyta forum, chyba nic się nie dowiedział. Może poza planami względem betonowego ekranu na placu Surowieckiego. Mamy trwałość projektu, ale kiedyś jeszcze będzie wykorzystywany.

Konferencja na Mickiewicza

To kolejna konferencja inwestycyjna, tym razem na temat inwestycji w centrum miasta. Trochę mnie zaskoczyło, że jako symbol wybrano tak bardzo lokalną inwestycję, kiedy mieliśmy tak dużo większych. Przy okazji pojawiła się zapowiedź zmian na ul. Dekutowskiego, która chyba najbardziej została dotknięta wprowadzeniem w centrum strefy płatnego parkowania. Oprócz otwarcia przejazdu na ul. Sikorskiego, czy legalizacji połączenia z ul. Piłsudskiego i Sienkiewicza, otrzymaliśmy zapowiedź budowy ronda na skrzyżowaniu z ulicą Targową. Prezydentowi towarzyszyła wiceprzewodnicząca RM, p. Bożena Kapuściak. Czyżby jako koleżanka z listy? Udało jej się przy okazji pomylić ulicę Mickiewicza z Moniuszki.

Małgorzata Zych i tematy okołozamkowe

Kandydatka Zych odniosła się w swoim wystąpieniu do spraw własnościowych Zamku, jak również innych obiektów, które należały kiedyś do rodziny Tarnowskich. Parę słów o kolekcji dzikowskiej, SMR i zadaszeniach. I dużo o władzach miasta. Cierpko.

Inwestycje

Trwa budowa N-Parku, poniżej filmik z drona.

Ruszyły prace przy Leroy-Merlin i przy „Tarnobrzeskim Wembley” na Skalnej Górze.

W poniedziałek rozpoczyna się montaż ekranów i przejść dla pieszych na obwodnicy:

Dwie stacje ładowania samochodów elektrycznych

Mamy inwestora zainteresowanego budową dwóch stacji ładowania elektryków. Przy okazji dowiedzieliśmy się, że w Tarnobrzegu zarejestrowano 209 tego typu pojazdów.

Noworoczne pokazy FRAMu

Tyle było tych imprez, a wciąż udaje się wymyśleć coś nowego, zarówno pod względem choreografii, scenografii, kostiumów i dodatków (trapez). Kreatywności nie brakuje.

Koncert walentynkowy

Walentynki w tym roku to jednocześnie Środa Popielcowa, może stąd koncert walentynkowy już 13 lutego. Na scenie TDK wystąpi Ganczarska i Groove Section.

Flaga Polski jak nowa
Tydzień temu pisałem o poszarpanej fladze narodowej na maszcie przy Bartoszu. Jest już nowa flaga, elegancko.

Więcej światła pod urzędem

Trochę pusto się zrobiło po wycięciu szpaleru 4 drzew iglastych od strony ul. Sokolej. W lipcowej tygodniówce sam pisałem, że coś tam uschło i warto by było posprzątać. Tak to wówczas wyglądało:

Dostałem jeszcze fotkę całego szpaleru, rzeczywiście nie było czego ratować.

Przyszedł czas na piły. To co było jeszcze zielone mocno chyliło się w stronę kiosku i ulicy. Może doczekamy się na wiosnę nowych nasadzeń?

Otwarcie Xtreme Fitness

Zagęszcza się nam rynek gymów, czy aż tak wzrosły lokalne potrzeby? Otwarcie Xtreme Fitness na ul. Warszawskiej (dawne meble Signal) już 22 marca.

Kawa

Będzie mi niezmiernie miło, jeśli co setny czytający postawi mi kawę. Może dzisiaj Twoja kolej? Klikając poniżej możesz przesłać mi drobną kwotę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like