Ankieta do Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla MOF Czwórmiasta 2034+

Wydaje się, że lata 2034+ to dość odległa perspektywa, ale planować trzeba odpowiednio wcześniej. Urząd Miasta zaprasza do udziału w ankiecie dla mieszkańców Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Czwórmiasta na temat Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej. Każdy może podzielić się swoimi potrzebami i uwagami w formie ankiety online.

Opracowanie planu ma pomóc w wykorzystaniu istniejącej infrastruktury, planowaniu transportu i koordynacji inwestycji.

Jakich pytań możemy się spodziewać w ankiecie?

Na kolejnych podstronach będziemy pytani o to czy mamy samochód i ile mamy samochodów w gospodarstwie. Dalej – z jakich środków komunikacji korzystamy docierając do pracy, szkoły, urzędu, ośrodków zdrowia, urzędu, rekreacji i gastronomii i jak często udajemy się do tych punktów. Podobne pytanie dotyczy sąsiednich miejscowości – jak często i w jaki sposób jeździmy do Sandomierza, Stalowej Woli czy Niska.

W dalszej części ankiety jesteśmy pytani o naszą ocenę stanu dróg, chodników, ścieżek rowerowych i ulic w mieście – gdzie możemy dotrzeć rowerem lub komunikacja miejską. Czy mamy problemy z parkowaniem, intensywnym ruchem ulicznym, ruchem kolejowym. Czy popieramy promowanie ruchu pieszego i rowerowego kosztem samochodowego, czy interesuje nas ograniczenie emisji szczególnie przez samochody osobowe.

Autorzy ankiety pytają również o czy moglibyśmy zmienić preferencje, wybierając rower, zbiorkom, transport współdzielony, transport publiczny na żądanie zamiast samochodu i jakie warunki mogłyby nas do tego przekonać. Pojawia się również pytanie, czy w ciągu najbliższych 5 lat planujemy zakup samochodu elektrycznego.

Do wypełnienia ankiety jak zawsze zachęcam. Żeby nie było później zdziwienia jak w Krakowie, chociaż pewne trendy trudno będzie powstrzymać.

Link do ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeCEy5iW9RB1qQzoE3XwmfVEIB_nfP73UwPufqtvjQu6cWt-Q/viewform?usp=sf_link

Czyżbyśmy przy okazji poznali oficjalne logo Czwórmiasta?

Postaw mi kawę na buycoffee.to


You May Also Like