Tarnobrzeg – info z 5 tygodnia roku 2024

O wyborach, kampanii, komitetach, Dniach Tarnobrzega i kulturalnych planach, nowym bloku i innych inwestycjach, bezrefleksyjnym paplaniu, teatrze, jubileuszu, galeriach i paru innych tematach.

KBW zarejestrował tymczasem trzy tarnobrzeskie komitety wyborcze

Pierwszy był KWW Łukasza Nowaka, czyli długa cisza, a później szybkie działanie, drugi to komitet Małgorzaty Zych. O dwóch pierwszych pisałem w poniższym tekście. W materiale również video i różne TikToki. Czyli PiS w tych wyborach nie startuje pod szyldem partyjnym. Nic nowego – PO nie startowała pod szyldem partyjnym od 2014 roku. Może tym razem? Pewnie dowiemy się lada dzień.

Kampania wyborcza Małgorzaty Zych

Małgorzata Zych sypie pomysłami, przygotowując kolejne materiały tematyczne. Tematy interesujące, z zasięgami na YT jednak kiepsko. Poniżej tekst o materiale na temat strefy płatnego parkowania:

A tutaj świeżynka o preferencyjnych cenach odbioru śmieci dla rodzin wielodzietnych i ubogich. Zdecydowanie mi to nie pasuje, ale nie muszę być targetem wszystkich propozycji.

Grażyna Potańska uruchomiła konto na TikToku

O tym też wrzucałem tekst, chociaż materiały na koncie wciąż mało kampanijne. Dodałem też parę słów komentarza. Ciekaw jestem jak to zagra:

Dariusz Bożek – kolejne konferencje i filmiki, tym razem już oficjalnie jako kandydat

Dariusz Bożek zarejestrował KWW, nazwa bez zmian – Razem dla Tarnobrzega. O rejestracji komitetu pisałem tutaj:

Można też zobaczyć materiał na TikToku:

@dariusz_bozek Razem dla Tarnobrzega! #Tarnobrzeg #wspolpraca #dzialamy #RazemDlaTarnobrzega ♬ Vivaldi "Four Seasons" "Spring" – harryfaoki

Kolejne tematy kampanii to Skatepark

@dariusz_bozek Ulepszymy skate park #tarnobrzeg #skatepark #zmiany #dlamlodych #skate #deskorolki #flybox ♬ Come Check This (Quickie Edit) – FETISH

i działania kulturalne, jak w poniższym tekście:

Konferencja długa i z tłem osobowym, w tym znów ze spodziewanymi kandydatami z listy. Trochę o imprezach, o gwiazdach Dni Tarnobrzega i o samym wydarzeniu, o planie remontu TDK, Wozowni o opcji odkupienia Sokoła/Kina Wisła i paru innych ciekawostkach.

Kolejna konferencja prezydenta Bożka poświęcona będzie tematyce senioralnej.

Reklamy wyborcze

Widzimy powszechne stiktoczenie kampanii, ale tradycyjne formy całkiem jeszcze nie zginęły. Wczoraj zauważyłem na Tinfo pierwszą w mieście reklamę wyborczą. Zakładam, że nie ostatnią w tym miejscu, ale kto wie? Szczególnie nie namawiam. Nigdy nie musiałem. Wybaczcie komu reklamy przeszkadzają, z kawami kiepsko, jakoś trzeba rekompensować jak jest okazja.

Polityka wyższego szczebla

Do Tarnobrzega zawitał były minister edukacji Przemysław Czarnek, a wkrótce przyjedzie do EVVY europosłanka Elżbieta Łukacijewska.

Spotkanie z Przemysławem Czarnkiem można obejrzeć w relacji NW24

A o spotkaniu z Elżbietą Łukacijewską można przeczytać poniżej:

Prace przy „Wembley”

Poniżej materiał TVL z rozpoczętych prac przy budowie tarnobrzeskiego „Wembley”. Uwaga na cudzysłów (o tym dalej).

Oferty na pole namiotowe

O ofertach jakie otrzymaliśmy w postępowaniu na projekt pola namiotowego nad Jeziorem pisałem w poniższym tekście:

Już wiemy, że oferty które zmieściły się w cenie, zostały odrzucone, a postępowanie unieważniono.
Umowy na drugi Polski Ład będziemy podpisywać dopiero po rozstrzygnięciu przetargu na chodnik przy Sieleckiej.

Leroy Merlin ma, podobnie jak N-Park, wystartować jeszcze w tym roku, w planach jest zatrudnienie około 130 pracowników. Część ofert zatrudnienia jest już dostępna. Prace przy N-Parku postępują szybko, przy Merlinie się zaczynają, zmienia się również oblicze dawnego Majstra, planowanego Brico. W marcu ma się rozpoczynać budowa galerii w centrum. Pisałem to już w poprzednich latach, piszę teraz podobnie o powierzchni mieszkaniowej – nigdy w historii miasta nie przybywało nam tyle powierzchni handlowej. A wracając do wyborów, to kandydatka Małgorzata Zych obiecuje jeszcze podjęcie rozmów z inwestorem kompleksu handlowego w centrum na temat nowoczesnego kina. Oczywiście jak zostanie prezydentką.

Szykuje się kolejny blok Wikany

Od paru dekad nie budowało się w Tarnobrzegu tyle mieszkań. Ale jak są klienci… Pamiętam, że 4 lata temu dziwiliśmy się na forum, że są klienci na mieszkania w Novej Targowej w cenie 3800zł/m2. A jednak trzeba było wtedy kupować. A jeszcze 18 lat temu kupowałem mieszkanie na Dzikowie po… 500zł/m2. Serio! Do spłaty był co prawda normatyw, ale to było dość symboliczne obciążenie, a problem na szczęście rozwiązano systemowo zgodnie z obietnicami.

Sesja Rady Miasta

Cóż – sesja była, ale o prawie wszystkich ciekawostkach pisano już na NW24 – kto chce, to sobie zobaczy. A dlaczego o prawie wszystkich? Bo był jeszcze temat Tarnobrzeg.info i podawanych na nim informacji. Zdecydowanie nie podobało mi się to jak sesja wybrzmiała w tej kwestii, napisałem zatem tekst o ofiarach kultury obrazkowej i bezrefleksyjnym paplaniu. Tak to właśnie odbieram. A jak ktoś nie rozumie (również tego tekstu), to najlepiej pytać.

Oferta na analizę systemu śmieciowego okazała się za droga

W odpowiedzi na interpelację radnej Moniki Łagowskiej – Cebuli (do której mam w dużej części pretensje za wyżej wspomnianą sprawę) dowiedzieliśmy się, że planowana pogłębiona analiza systemu śmieciowego nie została wykonana, bo oferty okazały się zbyt wysokie. Mamy podjąć próbę opracowania analizy własnymi siłami. Ten temat też się przewinął na sesji, można poszukać wypowiedzi MŁ-C. Przy okazji radny Cezary Mikrut pytał gdzie zniknął nasz ulubiony naczelnik Piotr Pawlik.

A skoro jestem już przy radnej MŁ-C, to wrzucam poniżej jej refleksje w sprawie nadchodzących wyborów. Bo to, że mam do kogoś pretensje nie przeszkadza przecież w uczciwym informowaniu, a forma kontaktu radnej z wyborcami od zawsze mi się podobała.

Ankieta do planu zrównoważonej mobilności miejskiej

Trendy są jakie są, ankietę przeprowadzić trzeba, nie bardzo wierzę, że nasze głosy będą brane pod uwagę, ale co szkodzi wypełnić? Może jednak? Polecam miejską ankietę w sprawie planu zrównoważonej mobilności miejskiej w ramach Czwórmiasta. Przy okazji chyba po raz pierwszy pojawiło się logo Czwórmiasta. Trochę mniej kolorowe niż moje, z czasów gdy prowadziłem 4miasto.pl. Kiedyż to było…

Tarnobrzeska Rada Kobiet z przedłużoną kadencją

Dobry pomysł, to nie czas na zamieszanie z TRK, chyba już dosyć go mieliśmy. Dwie panie z TRK kandydują teraz na urząd prezydenta miasta, a pewnie parę innych do RM. Zobaczymy jak pójdzie paniom w zmaganiach, w których co prawda są parytety, ale nie ma kryterium płciowego i odgórnych nominacji. Przyjdzie czas, by ocenić sam pomysł rady, może po wyborach. Widać, że aktywność na profilu mocno przygasła, nic nie wiem o doradzaniu prezydentowi, czy konsultacjach poszczególnych uchwał. Wcześniej panie próbowały konsultować i doradzać – wyszło jak wyszło.

Dni Tarnobrzega 2024

Znamy gwiazdy Dni Tarnobrzega 2024. Armii słucham regularnie od ponad 30 lat, jestem zatem
usatysfakcjonowany. A Wy?

Psycho-Tera-Polityka od Teatru Scena16

BDT z gwiazdami seriali hajda i furda, jak mamy lokalny Teatr przez wystarczająco duże T 😉
Teatr Scena16 zaprasza na kolejny spektakl, tradycyjnie w ŚDK.

Wystawa grafik w Muzeum – Zamku Tarnowskich w Tarnobrzegu

Prezydent namawia w specjalnej rolce okolicznościowej do obejrzenia przejmującej wystawy o Buczy. Ja się nie znam na sztuce, to mogę jako profan powiedzieć (patrząc tylko na zdjęcia) z prostotą i szczerością dziecka: król jest nagi. Ale co kto lubi. Fotki poniżej.

Sąsiedzi zapraszają na VII Stalowe Granie

Bardzo okrągły i dostojny jubileusz

Za niespełna miesiąc, 4 marca 2024, Tarnobrzeg.info powinno obchodzić dwudzieste urodziny. Serwis wystartował w niemalże w obecnej formie równo miesiąc później niż Facebook. Niby 20 lat w Internecie to kilka epok, ale ile różnicy przez ten miesiąc przewagi na starcie 😉
Nie planuję szczególnych obchodów w terminie marcowym, ale latem – kto wie? Może się przydarzy.

A klikając poniżej można mi postawić kawkę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like