Łukasz Nowak z interpelacją w sprawie „Naszych Nowoczesnych Przedszkoli”

Formalnie jest to interpelacja, ale częściowo brzmi już jak oświadczenie, ze wskazaniem winnych przy okazji. W końcu mamy kampanię wyborczą.

O tym, że RIO odrzuciła odwołanie w sprawie zwycięskiego projektu z BO2024 „Nasze Nowoczesne Przedszkola” informowałem wczoraj:

W interpelacji radny i kandydat Łukasz Nowak wzywa prezydenta do niezwłocznego ogłoszenia przetargu na zadanie z projektu ze środków budżetu miasta Tarnobrzega.

Projekt „Nasze Nowoczesne Przedszkola”, jest projektem który przywrócił mieszkańcom wiarę w ideę „Budżetu Obywatelskiego”, który w ostatniej kadencji został zdeptany i sprowadzony do zerowej rangi (trzy z czterech projektów zostały przez RIO zakwestionowane).

Na projekt zagłosowała rekordowa liczba mieszkańców (1800), wierząc że pozwoli on odmienić oblicze tarnobrzeskich Przedszkoli. Wielkie zaangażowanie Dyrekcji Przedszkoli, Nauczycieli, Rodziców i samych dzieci, nie może być zaprzepaszczone błędami Magistratu (Przypominam, projekt przeszedł weryfikację formalną i merytoryczną). Sytuacja, która ma miejsce w naszym mieście związana z Budżetem Obywatelskim jest niedopuszczalna i uderza, w szeroko rozumiane Społeczeństwo Obywatelskie. Żaden zwycięski projekt za Pana Kadencji nie został dokończony, co jest Skandalem.

pisze radny Łukasz Nowak

Czego mi zabrakło?

Może nie w interpelacji, ale już we wpisie na fejsie zabrakło szerszego odniesienia do problemu.
Czy powinniśmy w tej sytuacji realizować inne projekty z BO2024, według wskazań RIO?
A może powinniśmy zwrócić się w tej sprawie do WSA i NSA, jak w poprzednich latach?
Tego się nie dowiedzieliśmy.

Wcześniej radny Łukasz Nowak zapowiedział zbiórkę podpisów jutro pod bazarem od godz. 8:00 do 10:00.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like