Tarnobrzeg – info z 7 tygodnia roku 2024

To co, może tym razem polityka na koniec? Kampania się rozkręca, ale z drugiej strony dawno się tak wiele nie działo w mieście jak wczoraj wieczór, a są też spodziewane wydarzenia.

A wczora z wieczora

W tym samym czasie w ŚDK teatr Scena16 wystawiał Psycho-tera-politykę, przebudzony Rather Blues koncertował w ZigZaku, a Marek Bałata z zespołem w TDK. Wybrałem Marka Bałatę i nie żałuję.

Ale zaczynając od Sceny16 – relacja z BeTrue poniżej, dodam tylko, że bilety na pierwszy seans zniknęły w ciągu kilku godzin, a na drugi w ciągu dnia. Spodziewajcie się zatem kolejnych spektakli, żeby nikt łaknący w teatrze komedii nie pozostał nienasycony.

Rather Blues po raz drugi od reaktywacji. I pewnie nie ostatni.

Marek Bałata z zespołem

Warsztaty wokalno-instrumetnalne i koncert jazzowych zawodowców z Markiem Bałatą na czele to była świetna inicjatywa. O warsztatach nie wiem wiele, ale koncert był rewelacyjny. Mogę powiedzieć, że w końcu dorosłem do wokalu Marka Bałaty, bo przy wcześniejszych kontaktach bywało różnie. Muzyka rozmaita, od Summertime, przez Niemena, po „Z dawna Polski Tyś Królową”, czy poetycko-muzyczne syntezy, zbliżające się w stronę hip hopu. Instrumentaliści zdecydowanie wyrastali poza tło dla wokalu, z partiami solowymi. Darmowy koncert zgromadził około 100 osób.

Chodnik przy Sieleckiej

Na zadanie mamy 1.118.568 zł, w terminie wpłynęło 6 ofert, w tym oferta RDM, która nie była najniższa. W kwocie zaplanowanej mieści się tylko jedna oferta, złożona przez firmę Treebud z Myślenic (905.271 zł brutto). Kolejna oferta, nieznacznie przekracza kwotę. To postępowanie wstrzymywało nas z podpisaniem umowy na drugą edycję Polskiego Ładu. Jak się uda domknąć temat, to ruszamy dalej.

Zadaszenia na rowery i hulajnóg przy szkołach

Mamy dwa postępowania na wykonanie zadaszonego parkingu na rowery i hulajnogi przy szkołach nr 8 i 10.

Wysokie oferty w postępowaniu na STEŚ dla DK9

To ważny dla nas temat, ale szybko i tanio nie będzie. Mówi się też o cofaniu środków na niektóre z obiecanych 100 obwodnic, a na planowanym przebiegu DK9 mamy z tego programu obwodnice Nowej Dęby i Kolbuszowej.

Bezpłatne badania w szpitalu

Za tydzień kolejne wydarzenie medyczne organizowane przez tarnobrzeski szpital. Fajnie tak wyjść czasem do ludzi.

Rok Marii Kozłowej – lista wydarzeń

Znamy program obchodów roku Marii Kozłowej, lista atrakcji poniżej.

Warto zwrócić uwagę na komentarz na fejsie, pod moim wpisem, wątpliwości wydają się uzasadnione, może zostaną zatem wyjaśnione?

Biesiada Świętego Patryka

Grupa Woda, Browar Tarnobrzeg i MOSiR – zapowiada się, że to dobre połączenie, a impreza nabiera rozmachu.

Nawiązując do tytułu spektaklu teatru Scena 16 – Psycho. Tera polityka!

Dariusz Bożek

Najważniejszym wydarzeniem tygodnia była publikacja programu wyborczego. Dzięki wcześniejszym materiałom mogłem porównać nowy program z tym sprzed 5 lat, sprawdzić co wyleciało, co doszło, ocenić realizację postulatów. I zrobiłem to. Spojrzenie na program wyborczy poniżej, pewnie przyjrzę się również kolejnym w miarę dostępności programów i mojego czasu.

Na Tiktoku spacer po TPPT. Były pytania o pracę – jest i nowy temat. Krótkie materiały tematyczne, w dodatku reaktywne, to dobre podejście. Mało kto ma wolną godzinę na oglądanie politycznej konferencji, często nieoptymalnie zrealizowanej.

@dariusz_bozek Praca w Tarnobrzegu! #Tarnobrzeg #strefa #drogi #inwestycje #praca #młodziez #przyszlosc ♬ Chill Vibes – Tollan Kim

Do pracy z narzędziami polar, zajęcia w Budowlance z kandydatem z listy.

@dariusz_bozek Warsztaty w Budowlance #budowlanka #tarnobrzeg #warsztaty ♬ oryginalny dźwięk – Dariusz Bożek – Dariusz Bożek

Na ściankę sportowa bluza i buty

@dariusz_bozek Przyjdźcie na ściankę wspinaczkową! #Tarnobrzeg #MOSiR #ścianka #wspinaczka #bezpieczeństwo #młodzi #dorosli #dlawszystkich #zabawa ♬ original sound – 🎀Speed Audios🎀

Swoją drogą pewnie niedługo zaistnieje temat ścianki. Zobaczymy jak zaistnieje.

Łukasz Nowak

Kolejna dłuższa forma z prezentacją programu, ponad godzina i 20 minut. Czekam na formę pisemną, bo taką lubię.

Kandydatka Pekar zwróciła uwagę na brak schronów w mieście. Warto nie tylko o tym mówić, ale i zacząć coś działać. O ile zupełnie nie podoba mi się pomysł budowy miejskiego parkingu wielopiętrowego przy ul. Dekutowskiego z podziemną częścią służącą jako schron, o tyle trzeba rzeczywiście myśleć o obronie cywilnej i schronach. Przypomnę – w Tarnobrzegu nie mamy ani jednego schronu.

Oprócz długiej formy mamy też krótszą, na rolkę akurat.

Tomasz Stróż

Kandydat uruchomił stronę internetową https://tomaszstroz.pl/, niemal kompletną, z programem wyborczym i jego prezentacją do pobrania. Programem planuję zająć się wkrótce, a kto ma trochę czasu może sprawdzić stronę internetową, albo obejrzeć poniższą konferencję, czas trwania ponad 40 minut. Tymczasem nie zobaczyliśmy nikogo oprócz kandydata, ale jest zapowiedź, że kandydat na wiceprezydenta zostanie wkrótce oficjalnie przedstawiony.

Na pewno można popracować nad formą wystąpień, która wciąż u Dariusza Bożka jest niedościgniona. Chociaż też nie jest idealna, bo obiektyw jest taki, że spacerującemu PDB wyraźnie deformują się nogi. Co do elementów do poprawienia u kandydata Stróża, mam na myśli chociażby wczorajszą rolkę w koszuli. Rety!
Doceniam za to bardzo formę oficjalnego kontaktu z wyborcami poprzez forum Tarnobrzeg.info.

Małgorzata Zych

Był trailer, jest i premiera filmu na ponad 40 minut. Mnie nie porwało. Może dlatego, że scenariusz dobrze znany?

Są i krótsze formy, jak np. ta prezentacja na 10 minut

@user6ropg1ugao

Jezioro – skrócony

♬ oryginalny dźwięk – Małgorzata Zych – Małgorzata Zych

Grażyna Potańska

Kandydatka uruchomiła stronę internetową, na której przewija się kilka pierwszych punktów programowych. Dość ogólnych. Na facebooku aktywność Grażyny Potańskiej skupiła się na kotach, pominę zatem.

Norbert Mastalerz

Od dwóch tygodni ruszamy wkrótce. Ale jak już ruszy…

Norbert Kolano

Kandydat skupił się na TikToku. Po sukcesie jako tiktoker (ponad 1,1 mln odsłon pierwszego filmu):

Kandydat wypuścił dzisiaj kolejny materiał z dużym potencjałem zasięgów krajowych, średnim potencjałem wzrostu lokalnej rozpoznawalności i ujemnym, jak się wydaje, potencjałem pozyskiwania głosów w wyborach. Ale może ja się nie znam. Fakt, tiktokerem nie jestem, nawet nie mam tiktoka.

@norbert.kolano

♬ dźwięk oryginalny – Norbert Kolano

Krótki komentarz

Na miejskich płotach pojawiają się banery kolejnych kandydatów, na słupach są pierwsze plakaty. Według miejskich zasad, komitet płaci dychę za sprzątanie od tablicy. Widać jednak, że wciąż gdzieniegdzie wiszą plakaty z poprzednich wyborów. Coś nie zagrało ze sprzątaniem. Jak nie opłacone, to wyegzekwować kary zgodnie z regułami.

W komentarzach pojawia się i powoli narasta hejt, który czasem wydaje się przejawiać formę zorganizowaną. Wracamy do farmy z fejkkontami, zarzutami nietrzeźwości na konferencji itp. A to dopiero początek!

Parę zdjęć ze spaceru

Ech ta nasza tarnobrzeska Toscania 😉 i muśnięcie gotyku. Urokliwie tam. Domków się nazbierało, ale urosły i rosną kolejne. Kilkanaście na jednej dziurawej i błotnistej ulicy.

Kto mi postawi kawę?

Postaw mi kawę na buycoffee.to

You May Also Like